Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Ham Petrol & Brent Petrol Analizi
11 Mayıs 2018 - 18:26

Petrol fiyatları arz endişeleri ile yükseldiği direnç noktaları yakınlarında dinleniyor. ABD’nin İran nükleer anlaşmasından ayrılmasını takiben yabancı kuruluşlar petrol fiyatlarına ilişkin fiyat beklentilerini yukarı yönde revize etmeye başladılar. Bununla birlikte arz endişelerinin petrol piyasasında olumlu olmayacağı konusunda hemfikir görüşler ortaya atılmakta. Bugün petrol fiyatında ani reaksiyon yaratacak bir gelişme olmadı ancak yukarı yönlü gücün korunmaya devam ettiğini söylemek mümkün. Günün geri kalanında Baker Hughes tarafından açıklanacak ABD’de aktif olarak kullanılmak üzere açılan petrol kule sayıları takip edilecek. Petrol fiyatında ani bir değişim yaratmasını beklememekteyiz.

Teknik Analiz: WTI beş haftanın dördünde yukarı yönde hareket ederek önemli direnç seviyelerini egale etmeyi başardı. Petrol fiyatında yukarı yönlü kanal devam ediyor. Yükselen eğim içerisinde 69.50$ destek seviyesi üzerindeki hareketin devam etmesi yükseliş potansiyelinin sürmesine olanak sağlayacaktır. Bununla birlikte kanalın üst bandı 73.90$ seviyesinden geçmekte. Günlük hareketlerde oluşabilecek yorulmalar paritenin gevşemesini destekleyebilir ancak ana yönün yukarı olduğunu belirtelim.

WTI

Dirençler: 73.90 / 75.50

Destekler: 70.00 / 69.50 / 66.60

 

Brent
Dirençler: 77.40 / 78.80

Destekler: 73.00 / 71.20 / 68.20

 

cid:image001.png@01D3E940.82B2EFE0

cid:image002.png@01D3E940.82B2EFE0

 

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa borsaları güne düşüşle başladı.
Avrupa borsaları güne düşüşle başladı.
ABD’nin borcu son iki yılda tüm Rusya ekonomisinden daha fazla arttı
ABD’nin borcu son iki yılda tüm Rusya ekonomisinden daha fazla...