EUR/USD Analiz

EUR/USD Analiz

EUR/USD Analiz

EUR/USD Analiz
11 Mayıs 2018 - 18:12

Euro/Dolar bugün 50 haftalık ortalaması yakınlarında hareket alanını genişletiyor. Parite şimdilik 1.19 seviyesi üzerinde ya da altında net bir hakimiyet sağlamış değil. Buna karşın küresel piyasalarda ABD Dolarına yönelik ilginin azalması paritenin güç kazanmasına olanak sağlıyor. Diğer taraftan Euro’nun Ocak ayından uzunca bir süre devam eden rekor uzun pozisyonlardaki yavaşlama devam ediyor. Dolayısıyla paritede ABD Dolarının hakimiyeti daha fazla hissedilmekte. Bu nedenle ABD Dolarının seyri paritenin yönü açısından belirleyici olacak. Günün devamında ABD’de Michigan tüketici güven endeksinin ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin konuşması bekleniyor. Draghi açıklamalarının takip edilmesinde fayda var.

Teknik Analiz: Haftalık grafikte MACD’de oluşan uyumsuzluk paritenin teknik olarak yukarı yönlü tepki hareketini destekliyor olabilir. Şimdilik tepkilerin paritedeki alım yönlü hareketin hız kazanabileceği boyutta olmadığını izliyoruz. Ancak 50 haftalık ortalaması üzerinde kalma çabaları paritenin yukarı yönde gitme isteğini ortaya koyuyor. 1.19 üzerinde kalmayı sürdürdüğü sürece paritede 1.2090 seviyesine doğru güç toplama emareleri oluşabilir.

Dirençler: 1.2090 / 1.2200 

Destekler: 1.1900 (50 haftalık ort.) / 1.1830 / 1.1730

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa borsaları güne düşüşle başladı.
Avrupa borsaları güne düşüşle başladı.
ABD’nin borcu son iki yılda tüm Rusya ekonomisinden daha fazla arttı
ABD’nin borcu son iki yılda tüm Rusya ekonomisinden daha fazla...