DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR...
Reklam

DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR KATILIM

DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR KATILIM Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019, 61 bin 382 ziyaretçi ile bugüne kadar ki en yüksek katılımcı sayısına ulaştı.

DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR KATILIM

DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR KATILIM Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019, 61 bin 382 ziyaretçi ile bugüne kadar ki en yüksek katılımcı sayısına ulaştı.

DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR KATILIM
19 Kasım 2019 - 20:11

DESIGN WEEK TURKEY’E 61 BİN KİŞİ İLE REKOR KATILIM
 
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019, 61 bin 382 ziyaretçi ile bugüne kadar ki en yüksek katılımcı sayısına ulaştı.

TİM Başkanı İsmail Gülle, “Design Week Turkey’in her geçen sene daha fazla insana ulaşması, bizler açısından da en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Önümüzdeki yıl, ülkemizin markalaşma yolculuğuna da önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi de hayata geçireceğiz”dedi.
 
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla tasarım kültürü oluşturmak ve Türkiye’deki tasarımcıları dünyaya tanıtmak amacıyla, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) sona erdi.Dünyaca ünlü tasarımcıları İstanbul’da konuşmacı olarak ağırlayan etkinliğe ilgi büyük oldu.
 
Design Week Turkey’de pek çok konuyu kapsayan oturumlarla sıra dışı bir program gerçekleştirdiklerini söyleyen TİM Başkanı İsmail Gülle, şu açıklamalarda bulundu: “Her geçen yıl daha fazla insanı ağırlayarak büyümemiz, organizasyonel anlamda, dünyanın önde gelen metropollerinden olan İstanbul’umuzu bir tasarım başkenti yapmak adına çok önemli. Bugüne kadar 120 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan Design Week Turkey’in her geçen sene daha fazla insana ulaşması, bizler açısından da en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Geçen yıl, 3 gün boyunca 52 binden fazla ziyaretçiyi ağırladığımız Design Week Turkey’de bu yıl 61 bin 382 ziyaretçi ile rekor katılıma ulaştık. Önümüzdeki yıl, ülkemizin markalaşma yolculuğuna da önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi de hayata geçireceğiz. Bu kapsamda moda ve tasarıma yönelik tüm etkinliklerimizi bir araya getireceğimiz uluslararası organizasyon gerçekleştireceğiz. Yıl boyunca tasarım ve modanın konuşulacağı bu proje ile İstanbul’u uluslararası düzeyde, Avrasya’nın bölgesel tasarım merkezi yapacağız ve İstanbul’u endüstriyel, görsel, moda tasarım ajanslarının ofis açacakları küresel tasarım merkezine dönüştüreceğiz.”
 
Dünyaca ünlü tasarımcıları İstanbul’da ağırladı
 
Dört gün süren etkinlik boyunca 100’den fazla konuşmacı ve 150'nin üzerinde tasarımcı, 34 panel ve konferans ile 53 sergi ve atölye çalışmalarında katılımcılarla buluştu. Katılımcılar, ana teması ‘Tasarımın Ötesinde’ olan etkinlikte, İngiliz Endüstriyel Tasarımcı Sebastian Bergne, London Design Festival Direktörü Ben Evans, Hollandalı sanatçı ve yenilikçi Daan Roosegaarde, Otomobil Tasarımcısı Niels van Roij, Tayvan Medikal Tasarım Birliği başkanı Kevin C. TSeng, International Forum Design CEO’su Ralp Wiegmann, Mimar Melike Altınışık, Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol ve Hakan Akkaya, Ekonomist Emre Alkin gibi birbirinden değerli konuşmacıları dinleme fırsatı buldu. Sürdürülebilirlik, Oyun Tasarımı, Tasarımda Rekabetin Kodları, Medical Tasarım, Çağdaş Mücevher Tasarımı başlığıyla düzenlenen panel ve konferanslarda tasarım dünyasındaki son gelişmeler ele alındı. Uluslararası Ro Guiltless Plastic Yarışması’nın küratörü Rosanna Orlandi’nin “Suçlu Plastik Değildir”, Dokumanın Çağdaş Yüzü, CollectThings gibi nitelikli sergiler ve seçkin etkinliklerle de katılımcılara muhteşem bir ziyafet sunuldu.

 16 Kasım 16:15-17:15  arasında   Haliç Kongre Merkez’inde Designweek İstanbul’da  ana salonda gerceklesen   « sudurebilir markalar panelinde
Özlem Dalganın moderatorlugunde 
Aslıhan Aydınlık Marka Koruma Grubu Sözcüsü
Özlem Tuna Tasarımcı Ozlem Tuna Designa
Arzu Kaprol  Tasarımcı
Sertaç Ersayın Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği, ETMK Başkanı
Mehmet Gün GUN+Partners  Yonetim Kurulu Baskanı, Daha İyi Yargı Dernegi Yonetim Kurulu Başkanı
Seyit Karagözoğlu Paşaeli Bağcılık ve Şarapçılık AŞ YKBaşkanı
 Ile 
Sürdürülebilir marka olmanın önemli gerekliliklerinden biri olan özgün ve geleceği şekillendiren tasarımlar olduğu gerçeği ile ‘’Tasarım’’ ekseninde gerek Sürdürülebilir Moda ve gerek ise Sürdürülebilir Ürünlerin karşılaştığı önemli sorunlardan biri de sahte ve taklit ürünleri ve çıkış yollarını masaya yatırildi.
 
Marka Koruma Grubu sozcusu Aslihan Aydinlik,  Sahte, kaçak, taklit, parallel ürünlerin tasarım tasarımcıya, üretim ve ozelikle merdiven alti uretimin nasil buyutmayip oldurdugunu anlatti. Aydinlik, tuketiciyi Sahte Taklit Kaçak piyasasından uzak durmaya cagirdi.
 2016 yılından 6769 dan önce bir kanun yok KHK var bu kanundan önce ve çıktıktan sonra yaşananlara ve eksiklere deginen Av Mehmet Gun ise yasal surecı ve uygulamada yaşanan sıkıntılari anlatti.
 Tasarimcilar Arzu Kaprol ve Ozlem Tuna,Tasarım ’da üretim süreçlerinde insan ve doğa merkezli yaklaşım artması için genele yayılmasi gerktigini anlattilar
 
  Markalarınızı oluşturmada ve farklılaştırmada AR-GE nin öneminin de tartisildigi panelde Pasaeli Bagcilik YKB Seyit Karagozoglu Paşaeli‘nin Türkiye’de tükenmekte olan  üzümleri kullanıp dünyada nasıl fark yarattigini anlatti
 
 
 Panelde Markalarımızı korumak icin nasil bir ekosistem olusturulmasi gerektigi tartisildi
[20:24, 18.11.2019] Ekonomidunya.com:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Şekerbank’tan 3 ay taksit ertelemeli bayram kredisi…
Şekerbank’tan 3 ay taksit ertelemeli bayram kredisi…