"Türkiye’nin Lider Kadınları...

"Türkiye'nin Lider Kadınları Zirvesi.3" Gaziantep'te Toplandı

"Türkiye'nin Lider Kadınları Zirvesi.3" Gaziantep'te Toplandı Ekonomi Dünya dergisinin Düzenledi Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi İşbirligiyle Düzenlen Türkiyenin Lider Kadınlar 3 Zirvesi Yapıldı.

"Türkiye'nin Lider Kadınları Zirvesi.3" Gaziantep'te Toplandı

"Türkiye'nin Lider Kadınları Zirvesi.3" Gaziantep'te Toplandı Ekonomi Dünya dergisinin Düzenledi Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi İşbirligiyle Düzenlen Türkiyenin Lider Kadınlar 3 Zirvesi Yapıldı.

14 Kasım 2019 - 18:18 - Güncelleme: 15 Kasım 2019 - 12:39

"Türkiye'nin Lider Kadınları Zirvesi.3" Gaziantep'te Toplandı

Ekonomi Dünya dergisinin Düzenlediği  Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi İşbirligiyle Düzenlenen  
Türkiyenin Lider Kadınlar 3. Zirvesi Yapıldı.

 
 Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Onat Kutlar Toplantı Salonu'nda düzenlenen zirvedeki konuşmasında, kadınsız demokrasi ve kalkınmanın mümkün olmadığını belirterek kadını merkeze alıp bütün hedeflerin buna göre belirlenmesi gerektiğini söyledi.

 Kadına yönelik çalışmaları, çıkarılan kanunları anlatan Şahin, "Kimse Süpermen değil. Dokunmak, kadının önündeki engelleri kaldırmak lazım. Özellikle annelik çok kıymetli.

Ben de bir anneyim. Özellikle kreş desteği annelere verilen en büyük desteklerden biri. Büyükşehir olarak hem kendi çalışanlarımıza hem de başka kurumlarda çalışan anneler için kreş desteğiyle çok yoğun bir şekilde çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarını açtıklarını hatırlatarak "Küçük dokunuşlar büyük değişimlere neden oluyor. Lider kadınlar olarak bizler kutup yıldızıyız. Önder olmalı yol göstermeliyiz. Yarın herkesin bu ülkede bakan olma, başkan olma gücü ve iktidarı olduğunu göstermek zorundayız. Biz başardıysak herkes başarabilir." diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise okuyan kadınların iş dünyasında daha görünür olması gerektiğini dile getirerek "Kadınlar yaptıkları işin en iyisini yapıyorlar. Birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarım bu anlamda çok başarılı. Keza Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Edibe Sözen ve bunun yanında gördüğümüz tanıdığımız bütün kadınlar görevlerini layıkıyla yapıyorlar." şeklinde konuştu.

 Ekonomi Dünya Dergisi Genel Yayın Fevzi Köfteoğlu  Başarılı iş kurmanın En temel gereksimleri birinin  fizibilite ve bol okumaktan geçtini kadınlarımızı  Dişi degil kişi olarak baktıgımızda .
Kadınlarımız  işhayatın başarı olabilecekleri beyaneti

Konuşmaların ardından üç oturumdan oluşan panele geçildi.
Panelde, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, Ekonomi Dünya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fevzi Köfteoğlu,   Özlem Dalga ,Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Melike Yüksel, Medikal Estetik Hekimi Dr. Beril Leylek, İş İnsanı Girişimci Tuçe Peksayar,  Berat Aşıcıoğlu,Dr,İlknur Üner,MacKenzieChilds Türkiye Temsilcisi Berrin Ak, Girişimci Kadınları Destekleme Derneği Başkanı Gamze Aşnük, Pegasus Airlines Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Berrak Kutsoy, Stratejik Yönetim Danışmanı Sezer Koyun, TMG Dış Ticaret Madencilik, Vera Pera Turizm Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Mansfield, Marka Koruma Grubu Sözcüsü Aslıhan Aydınlık, Bizbize Kadınlar İçin Fikir ve Destek Derneği Başkanı Özlem Tekir, ı Özlem Kaymaz, Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği (GİKAD) Başkan Yardımcısı Avukat Filiz Oğuz, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Genel Sekreteri Yeşim Sevig,  Hülya AkkayakaTobb kadın çalışmaları kurulu başkanı, kadınların önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik çözüm önerileri sundu.
Girişimci kadınlar, iş hayatındaki başarı sırrını katılımcılarla paylaştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AMB Başkanı Lagarde'dan hükümetlere bir kez daha
AMB Başkanı Lagarde'dan hükümetlere bir kez daha "destek"...
Gelişenler güçlü dolara karşı son çare olarak
Gelişenler güçlü dolara karşı son çare olarak "sermaye...