Dax CFD Analizi

Dax CFD Analizi

Dax CFD Analizi

Dax CFD Analizi
11 Mayıs 2018 - 18:32

Avrupa endekslerinde yatay ekside bir görünüm var. Dünkü güçlü kapanışlar bugüne pek sirayet etmedi. Veri takvimi açısından sakin bir gün ancak global endekslerde risk iştahının zayıf olması nedeniyle Avrupa endeksleri bugün çok güçlü bir performans sergileyemiyor. Endeksi incelediğimizde, sanayi, finans ve gayrimenkul sektörleri artıda, kamu hizmetlerinde yer alan enerji şirketleri ve sağlık sektörü ise endekse negatif katkı sağlıyor. ABD vadelilerinde alıcılı bir seyir var, bugün ABD endekslerinin açılışında yatay pozitif bir tablo bekleyebiliriz. ABD endeksleri dünkü iyimser havasını bugünde korursa bu durumda Avrupa endeksleri de bugünü artıda tamamlayabilir.

Teknik Analiz: DAX CFD’si haftalık periyotta yükselen kanal içerisindeki seyrini koruyor. Ana resimde, 50 günlük HO denk gelen 12668 seviyesinin üzerindeyiz ve bu seviyenin üzerinde kalması CFD’nin yükselmesi açısından önemli olabilir. CFD bugün 13050 seviyesine kadar yükselmesine karşın bu seviyeyi aşamadı. Ancak, genel görünümde hala 12668 seviyesinin üzerinde olması yeniden 13000 seviyesinin üzerine doğru tepki vermesini destekleyebilir.

Direnç:  13250 / 13480 /  14200

Destek: 12668 (50 Haftalık HO) / 12435 / 12375

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD Senatosu'na sunulan raporda seçimlerdeki Rusya parmağı ifşa oldu
ABD Senatosu'na sunulan raporda seçimlerdeki Rusya parmağı ifşa...
İngiltere’de Rus kargo gemisi karaya oturdu
İngiltere’de Rus kargo gemisi karaya oturdu