Türkiye’nin genç yetenekleri Turkcell’de...
Reklam

Türkiye’nin genç yetenekleri Turkcell’de hayallerine kavuştu

Türkiye’nin genç yetenekleri Turkcell’de hayallerine kavuştu Türkiye’nin dijital dönüşümüne önderlik eden Turkcell, geleceğe yön verme hayali olan yetenekli gençleri GNÇYTNK programı ile teknoloji dünyasına kazandırıyor.

Türkiye’nin genç yetenekleri Turkcell’de hayallerine kavuştu

Türkiye’nin genç yetenekleri Turkcell’de hayallerine kavuştu Türkiye’nin dijital dönüşümüne önderlik eden Turkcell, geleceğe yön verme hayali olan yetenekli gençleri GNÇYTNK programı ile teknoloji dünyasına kazandırıyor.

Türkiye’nin genç yetenekleri Turkcell’de hayallerine kavuştu
02 Eylül 2020 - 21:42

Türkiye’nin genç yetenekleri Turkcell’de hayallerine kavuştu

Türkiye’nin dijital dönüşümüne önderlik eden Turkcell, geleceğe yön verme hayali olan yetenekli gençleri GNÇYTNK programı ile teknoloji dünyasına kazandırıyor.

Turkcell’in bu yıl beşinci kez hayata geçirdiği yeni mezun işe alım programı GNÇYTNK’te değerlendirme süreci sonuçlandı. Yaklaşık 63 bin başvurunun yapıldığı programa katılan gençler, bir yandan hayalini kurdukları işe adım adım yaklaşırken diğer yandankendilerini geliştirme fırsatı buldular. Üniversite son sınıfta okuyan, yeni mezun, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile iş hayatında maksimum 2 yıl deneyime sahip, 27 yaşını geçmemiş gençlerin kabul edildiği GNÇYTNK programında bu yıl ilk kez, tersine beyin göçünü desteklemek amacıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile iş birliğine gidilerek yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına da ulaşıldı.


www.ekonomidunya.com

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: “150 gencimizi ailemize kattığımız için mutluyuz”
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, GNÇYTNK programının genç istihdamına katkı sağlamasının yanı sıra, Türkiye’nin dijital dönüşümüne yön verecek yeni insan kaynağının yetişmesi açısında da büyük önem taşıdığını belirterek şöyle konuştu: “Turkcell olarak Genç Yetenek programımızın 5. yılında en yetenekli 150 gencimizi daha ailemize kattığımız için çok mutluyuz. Turkcell, en iyi üniversitelerden mezun olan gençlerimizin en çok çalışmak istediği şirketlerden biri. Bunu ülkemizin dijital dönüşümüne yaptığımız öncülüğün sonuçlarından biri olarak görüyoruz. Bu öncülüğü devam ettirmek adına yeni katılan gençlerimizin kendilerini daha da geliştirebilmeleri için desteğimizi sürdüreceğiz. GNÇYTNK programını Türkiye’nin genç istihdamına önemli bir katkı olarak görüyoruz. Böylece ülkemizi geleceğe taşıyacak olan dijital dönüşümü bir üst seviyeye çıkarmak için gerekli olan yeni insan kaynağına da yatırım yapmış oluyoruz. Bu stratejik sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek için gençlerimize güveniyor ve onlara verdiğimiz desteği artırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

GNÇYTNK’ten bir ilk:Engelli adaylara fırsat eşitliği

GNÇYTNK bu yıl da bir işe alım programının ötesinde adeta bir “dijital kariyer hazırlığı” programı gibi yürütüldü. Genel Yetenek ve İngilizce sınavlarını başarı ile geçerek video mülakat aşamasına ulaşan 2554 aday, Turkcell Akademi’nin sunduğu Geleceği Yazanlar Platformu üzerinden sertifikalı eğitimler alarak dijital yetkinliklerini geliştirdi. Çalışmak istedikleri departmanın yöneticileri ile video mülakat aşamasına gelen 662 aday arasında yapılan son değerlendirme sonucu,kendisine sunulan teklifi kabul eden 150 genç yetenek, hayallerini Turkcell’de gerçekleştirme imkanını elde etti.

Turkcell’in güçlü altyapısı ile tamamen online olarak, uzaktan yürütülen değerlendirme sürecinde bu yıl pek çok ilk hayata geçirildi:Video mülakatlarda, adayların ses ve görüntülerini analiz eden yapayzekateknolojisi kullanıldı. Bu sayede adayların en sık kullandığı kelimelere ve duygu durumlarına dair verilerden faydalanıldı.Programınbu yılki en önemli yeniliklerinden birisideonline başvuru ve değerlendirmesüreçlerinin engelli adaylara %100 fırsat eşitliği sağlayacak şekilde geliştirilmesi oldu.Buçalışmanın bir sonucu olarak, tüm aşamaları başarıyla geçen görme engelli üç aday,Genç Yetenek olarak Turkcell ailesine katıldı.

GNÇYTNK ile 925 genç Turkcell ailesine katıldı

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan,5 dönemdir yürütülen GNÇYTNK programıyla toplamda 925 genç yeteneğin Turkcell ailesine katıldığını söyleyerek, “Ayrıca yine yüzlerce gencimiz, STAJCELL programımız sayesinde Turkcell’in farklı departmanlarında staj yaparak geliştirdikleri projelerle yeteneklerini keşfetme ve geliştirme imkanına sahip oluyorlar. STAJCELL programıyla, 2020 yılı yaz döneminde 200 gencimize stajimkanısağladık.Bizler de gurur duyduğumuz, inovatif bakış açılarından çok şey öğrendiğimiz bu gençlerimizin takipçisi oluyoruz. Yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz proje kampları, hackathon’lar ve online yarışmalarla da yetenek havuzumuzu sürekli olarak genişletiyoruz” dedi.

Hem Genç Yetenekler hem çocuklar güldü

Gülmek İyileştirir Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen projeyle Genç Yetenekler çalışma hayatlarına toplumsal fayda ile adım attı. Turkcell ailesine katılan genç yetenekler BiP platformunda bulunan “Genç Yetenek 2020” kanalına gülümsedikleri fotoğraflarını yüklerken hem işe başladıkları günü ölümsüzleştirdi hem de gülümsedikleri bu fotoğraflar oyuncağa dönüştürülerek tedavi gören çocuklara gönderildi.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa borsaları salgın endişeleri ve ekonomik toparlanmaya yönelik belirsizlikle düşüşle kapandı
Avrupa borsaları salgın endişeleri ve ekonomik toparlanmaya...
Bakan Albayrak: OECD tahminlerine göre Kovid-19'dan 'en az etkilenecek' 3. ülke Türkiye
Bakan Albayrak: OECD tahminlerine göre Kovid-19'dan 'en az...