TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ SÜPER LİGİ...

TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ SÜPER LİGİ ŞAMPİYONU TATVAN SATRANÇ EĞİTİMİ SPOR KULÜBÜ

TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ SÜPER LİGİ ŞAMPİYONU TATVAN SATRANÇ EĞİTİMİ SPOR KULÜBÜ

TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ SÜPER LİGİ ŞAMPİYONU TATVAN SATRANÇ EĞİTİMİ SPOR KULÜBÜ

TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ SÜPER LİGİ ŞAMPİYONU TATVAN SATRANÇ EĞİTİMİ SPOR KULÜBÜ

TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ SÜPER LİGİ ŞAMPİYONU TATVAN SATRANÇ EĞİTİMİ SPOR KULÜBÜ
29 Temmuz 2019 - 19:35

TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ SÜPER LİGİ
ŞAMPİYONU TATVAN SATRANÇ EĞİTİMİ SPOR KULÜBÜ


Türkiye Satranç liglerinin şampiyonları; Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü, Bayegan Pendik Satranç Spor Kulübü, Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü oldu. Türkiye İş Bankası’nın ana sponsoru olduğu Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından organize edilen, toplam 68 takım ve 983 sporcunun mücadelesine sahne olan ve rekor sayıda katılımın gerçekleştiği 2019 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye Satranç İkinci Ligi, nefes kesen karşılaşmaların ardından sona erdi. Süper Ligde Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü, Birinci Ligde Bayegan Pendik Satranç Spor Kulübü Derneği, İkinci Ligde ise Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü Derneği şampiyonluk ipini göğüsleyen takımlar oldu.


“TATVAN OLARAK SÜPER LİGDE UZUN YILLAR KALMAK İSTİYORUZ”
Türkiye’yi Avrupa Kulüpler Satranç Şampiyonasında temsil etme hakkı da kazanan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Lig’inin şampiyonu Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü Kaptanı Yusuf Demirel, takım ve Bitlis olarak çok heyecanlı olduklarını dile getirerek, “2015 yılında kurulmuş, başarı merdivenlerini çok hızlı tırmanan bir kulüp olarak Türkiye’nin en kaliteli ligi olan Türkiye İş Bankası Süper Satranç Lig’inde zirveye çıkarak, tarifi imkansız bir başarı elde ettik. Tüm takım arkadaşlarımız büyük mücadeleler verdiler ve hepsini teker teker kutluyorum. Şampiyon olan takımımızın sporcuları ile aynı takımda oynamak ve onlara kaptanlık yapmak gurur verici. Duygularımın tarifi yok, takım olarak mutluyuz. Yapılanmayı kuvvetli tutup uzun yıllar Süper Ligde kalmak istiyoruz. Ülkemizi Avrupa Kulüpler Şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.


KONYA’DA REKOR BİR BULUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK
Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, Birinci Lig, İkinci Lig ve Kulüpler Satranç Şampiyonasında, iki hafta boyunca toplam 128 takım ve 1800 sporcunun hamle yaparak rekor bir buluşma gerçekleştirdiklerini söyleyen TSF Başkanı Gülkız Tulay şu ifadeleri kullandı:


“Konya’da unutulmaz bir sportif şölene imza attık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kulüp temsilcileri ile bir araya geldik, görüş ve düşüncelerini dinledik. Ailemizin paylaştığı her görüş ve öneri, göreve geldiğimiz andan beri, yürüdüğümüz yolda en önemli pusulamız oldu. TSF olarak faaliyetlerimizi dünya standartlarında gerçekleştiriyoruz. Turnuvalarımızı ailemize yakışır biçimde hayata geçirmeyi her zaman önemsedik, bunun için gecemizi gündüzümüze katmaktan da hiçbir zaman geri durmadık.


BİTLİS LİGLERE DAMGASINI VURDU
Bu yıl özellikle Bitlis liglere damgasını vurdu. Dört takımla liglere katılan Bitlis üç takımla İkinci lige yükselme başarısı ve Süper Lig’de şampiyon olarak Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme başarısı gösterdi. Satrancın tüm Türkiye’ye yayılması ve şampiyonların sadece büyükşehirlerden değil farklı illerden çıkması bizi ziyadesi ile memnun ediyor.


Liglerimize katılarak mücadele eden, bir üst lige çıkma başarısı gösteren, masa derecesi elde eden takım ve sporcuları tebrik ediyorum. Ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası’na, Selçuklu Belediyesine, liglerde yarışan kulüplere, kulüplere destek olan sponsorlarına ve tüm organizasyon ekibine teşekkür ediyorum.”


“SATRANCI EN GENİŞ KİTLELERE YAYMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Bülent Yumuşaker ise şu ifadeleri kullandı:


“Türkiye'nin en üst ligi olan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi vesilesiyle dünyanın ve Türkiye’nin en güçlü satranç sporcularını turnuvamızda ağırlamaktan mutluluk duyduk. İş Bankası olarak 2005 yılından bu yana sürdürdüğümüz Türkiye Satranç Federasyonu ana sponsorluğumuzla, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde ülkemizin dört bir yanında açtığımız yaklaşık 24 bin satranç sınıfı ile satranç sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için çalışıyoruz. Bildiğiniz üzere bu sayının içerisinde ilgili Bakanlıklarımızın onayıyla açtığımız Çocuk ve Gençlik Ceza ve İnfaz Kurumları, Görme Engelli Orta Okullar ve yetiştirme yurtları sınıfları da var.


Sponsorluğumuz döneminde, satrancın Türkiye’de en çok lisanslı sporcuya sahip spor dallarından biri haline gelmesi, sporcularımızın dünya çapında elde ettikleri madalyaların, başarıların katlanarak artması bizi çok gururlandırıyor.


Dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gelmiş takım ve sporcular bu güzel atmosferde rekabet ettiler. Bankamızın isminin bu önemli ligle anılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle ligin şampiyonu olan Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü’nü tebrik ediyorum. Ayrıca ülkemizin satranç alanında bir sıçrama kaydetmesinde büyük katkıları bulunan ve kazandıkları şampiyonluklarla bizi gerek yurt içinde gerekse yurt dışında en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı kutluyor, Bankamızın desteğiyle satranç sporundaki başarıların artarak süreceğine dair inancımı paylaşmak istiyorum.”SÜPER LİG, DÜNYADA SAYILI LİGLER ARASINDA YER ALIYOR
Dünyanın sayılı ligleri arasında yer alan, 14 ülkeden 100’ü unvanlı, 14 takım ve 167 sporcunun hamle yaptığı Türkiye İş Bankası Satranç Süper Liginde; Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü şampiyon olurken, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ikinci, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik Spor Kulübü Derneği ise üçüncü oldu. 22 takım ve 332 sporcunun yarıştığı Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde ilk üç sırayı elde ederek 2020 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'ne yükselen takımlar Bayegan Pendik Satranç Spor Kulübü Derneği, Gökyay Vakfı Spor Kulübü Derneği, Burhaniye Satranç Spor Kulübü oldu. 32 takım ve 484 sporcunun mücadele ettiği Türkiye Satranç İkinci Ligi'nde ilk dört sırayı elde ederek 2020 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselme başarısı gösteren takımlar, Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü Derneği, Apaydın Satranç ve Spor Kulübü Derneği, Mercan Satranç Eğitim Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği ve Samandağ Altın Piyon Spor Kulübü-Hatay oldu.


KAPANIŞ TÖRENİ GÖRKEMLİ GEÇTİ

Liglerin 28 Temmuz Pazar günü gerçekleşen ödül töreni; Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Karaman Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Güventürk ve Kazım Gücüyener, TSF Başkan Vekili Aşkın Keleş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Spor Şube Müdürü Ali Kanber, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Bülent Yumuşaker ve Birim Müdürü Müge Ören, TSF Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu, Özgür Solakoğlu, Sultan Daban, Ali Ümit Şifaver, Zeki Demircan, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, MHK Başkanı Ahmet Uçtu, Teknik Kurul Başkanı Aykut İlker Mete, Eğitim Kurulu Başkanı Ozan Çapan, Sporcular Kurulu Başkanı Can Arduman, Antrenörler Kurulu Başkanı IM Yakup Erturan, Teknoloji ve Bilişim Kurulu Başkanı Gökhan Narman, Genel Sekreter M. Sedat Fırat, Konya İl Temsilcisi Erdoğan Tozlu, Kulüpler Koordinasyon ve Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyeleri, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler, hakem heyeti, basın temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.


Açılış konuşmalarının ardından, Süper Ligde ilk üç sırayı elde eden, 2020 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi ve 2020 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselen takımlar ve masa derecesi elde eden sporcular kupa ve madalyalarına kavuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Temettü ve geri alımları durdurun
Temettü ve geri alımları durdurun
İspanya net tahvil satış hedefini dörde katladı
İspanya net tahvil satış hedefini dörde katladı