SEDEFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMİNE ERDEM...
Reklam

SEDEFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMİNE ERDEM OLDU

SEDEFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMİNE ERDEM OLDU SEDEFED 11. Olağan Genel Kurul toplantısı 22 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni dönem yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği toplantıda SEDEFED’in Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem oldu. Erdem, SEDEFED’in ilk kadın Başkanı olarak kayıtlara geçti.

SEDEFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMİNE ERDEM OLDU

SEDEFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMİNE ERDEM OLDU SEDEFED 11. Olağan Genel Kurul toplantısı 22 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni dönem yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği toplantıda SEDEFED’in Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem oldu. Erdem, SEDEFED’in ilk kadın Başkanı olarak kayıtlara geçti.

SEDEFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMİNE ERDEM OLDU
25 Haziran 2021 - 12:39

SEDEFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI
EMİNE ERDEM OLDU

 

SEDEFED 11. Olağan Genel Kurul toplantısı 22 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni dönem yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği toplantıda SEDEFED’in Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem oldu. Erdem, SEDEFED’in ilk kadın Başkanı olarak kayıtlara geçti.
 
 
22 Haziran 2021 / İstanbul Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED)11. Olağan Genel Kurul toplantısı 22 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.Divan Kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan toplantı SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın açılış konuşmalarıyla devam etti.
Olağan genel kurul gündemi kapsamında yönetim kurulu faaliyet raporu haziruna sunuldu ve delegelerin onayı alındı. 2018-2019-2020 yılı mali tabloları ve denetleme kurulu raporları okundu, tüzük değişiklik önergesi oylamaya sunuldu, tümü oy birliği ile onaylandı. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu da delegelerin takdiri ve oy birliği ile ibra edildi.Yeni dönem SEDEFED kurul üyeleri, TÜRKONFED delegeleri ve yeni dönem çalışma programı Genel Kurul’un da rehberliğinde kararlaştırıldı.
 
SEDEFED’in misyon ve vizyonu ile paralel olarak yeni dönem çalışmalarının teması “derinleşme”
olarak belirlendi.
SEDEFED 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, SEDEFED’in hızlı fakat ayakları yere basan bir büyüme dönemini geride bıraktığını belirterek “SEDEFED artık kapsadığı sektörlerle tüm sektörlerin sesi haline geldi. Ülkemize ve ekonomimize katma değer yaratma bilinciyle ulusal ve uluslararası iş birliklerimizi geliştirmeye, ekonomi politikalarının yapım süreçlerine içerik ve savunuculuk ölçüsünde katkı sağlamaya devam ettik.Ülkemizin sürdürülebilir rekabet gücüne ışık tutan, Rekabet Kongreleri gerçekleştirdik” mesajını hazirun ile paylaştı.

 
Geride kalan dönemin yeni dönemin alt yapısını da hazırladığını kaydeden Avcı, şunları ekledi: “Federasyon merkezinde de çeşitli yayınlar, rapor, görüş ve söyleşi yazıları ile üye dernek faaliyetlerimizi desteklemeye gayret ettik. Başka bir deyişle geride bıraktığımız dönem SEDEFED için verimli bir gelişme dönemi oldu. Tabii bu başarıda kurumsallaşma yolunda attığımız adımların çok büyük katkısı olduğunu belirtmekte fayda var.Dernek yöneticiliği bir bayrak değişimidir ve dönemini tamamlayanların o bayrağı bir sonraki yönetime devretmesini ve bundan sonra  SEDEFED geleneği haline gelmesini temenni ediyorum.”
 
Dilek ve kapanış bölümünde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen ve SEDEFED’in ilk kadın Başkanı
olarak kayıtlara geçen Emine Erdem konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi.
Toplantı SEDEFED Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Sefa Targıt’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.
 
Göreve gelen 8. Dönem Yönetim Kurulu adına söz alan müstakbel Başkan Emine Erdem de bu bayrak değişimine değinerek “Nazik sözleriniz benim gurur duymama vesile oldu, çok teşekkür ederim. Sizden sonra bayrağı devralmak oldukça güç. Çünkü göreviniz süresince çıtayı o kadar yükselttiniz ki, benim ve ekip arkadaşlarımın bundan böyle çok daha fazla çalışması gerecek. Hizmetlerinizden dolayı size
ve geçmiş dönem yönetim kurulumuza çok teşekkür ederim” Genel Kurul’daki halef-selef yönetim kurulları arasındaki görüş birliği ve devamlılık prensibi vurguladı.
 
SEDEFED, yeni döneminde de üye derneklerinden güç alarak bağımsızlık ve gönüllülük esasıyla ülkesine, sektörlere ve üyelerine katma değer yaratmaya devam edecek ve rekabetçiliğimizi üst seviyelere taşıma vizyonuyla çalışmalarına devam edecektir.
Üyelerin SEDEFED’e kattığı değeri vurgulayan Emine Erdem, “Sivil toplum kültürü olduğu sürece siyasi
ve sosyal yaşamın da daha özgür olunduğu gibi, bireyin hak arayışı ile de demokrasiler gelişir, güçlenir.
Demokrasilerin güçlenmesi için sivil toplum kuruluşlarına çok ihtiyaç var.
O nedenle yeni yönetimimiz bu amaçla SEDEFED’i geleceğe taşımak için daha çok çalışacak, daha çok çalışacağız.
Son dönemde büyüyen federasyonumuzu üyeleri ile ilişkilerini derinleştirecek, üyelerimizin
bulunduğu sektörlerin rekabetçiliğini artırmak için üyelerimizle birlikte çalışacak, gerekli destek mekanizmaları ile
onların yanında olacağız” diyerek üyeler ile içinde bulunulan dayanışma kültürü ve kurumsallaşma çerçevesinde başlayacak yeni dönem yolcuğunun kodlarını paylaştı.
 
2021-2024 SEDEFED Yönetim Kurulu Asil Üyeleri şu isimlerden oluştu:
 
Emine Erdem, Yönetim Kurulu Başkanı
Tuğrul Baran, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Fügen Toksü, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Öner Çelebi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Aydın Erdemir, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Zeynep Tura Kalın, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi
Haluk Erceber, Yönetim Kurulu Üyesi
Tuğrul Günal, Yönetim Kurulu Üyesi
Fuat Pamukçu, Yönetim Kurulu Üyesi
Pınar Şen, Yönetim Kurulu Üyesi
Ali Kamil Uzun, Yönetim Kurulu Üyesi
Ulvi Kadakal, Yönetim Kurulu Üyesi
Nalan Erkarakaş, Yönetim Kurulu Üyesi
Mesut Öksüz, Yönetim Kurulu Üyesi
Kenan Aracı, Yönetim Kurulu Üyesi
Murat Öztiryaki, Yönetim Kurulu Üyesi
Emre Tamer,Yönetim Kurulu Üyesi
 
 SEDEFED Hakkında:
Türkiyeekonomisineyönverenotomotivdenzüccaciyeye, inşaattanhalklailişkilere 37sektörelderneğiüzerinden7000 işinsanınıçatısıaltındabirarayagetiren SEDEFED, 2004 yılındakuruldu. Sektörlerinrekabetgücününartırılması ve sürdürülebilirliğiilebaşta AB olmaküzereuluslararasıstratejikişbirlikleriningeliştirilmesineyönelikçalışmalaryürüten SEDEFED, sektörelderneklerinulusaltemsilcisiolarakişdünyasınınsiviltoplumörgütlerinekatmadeğeryaratmaktadır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEVİL DOLMACI ART GALLERY ve BODRUM LOFT’TAN GÖRKEMLİ DAVET
SEVİL DOLMACI ART GALLERY ve BODRUM LOFT’TAN GÖRKEMLİ DAVET
Egeli ihracatçılardan, “Yeşil Mutabakat Eylem Planı”na tam destek
Egeli ihracatçılardan, “Yeşil Mutabakat Eylem Planı”na tam...