İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR
Reklam

İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR

İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR İZMİR’DE ENERJİ KURULTAYINA DOĞRU İZMİR DE ENERJİDE YERİ ARAYIŞLAR MASAYA YATIRILDI

İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR

İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR İZMİR’DE ENERJİ KURULTAYINA DOĞRU İZMİR DE ENERJİDE YERİ ARAYIŞLAR MASAYA YATIRILDI

İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR
30 Mayıs 2019 - 16:14

İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR


İZMİR’DE ENERJİ KURULTAYINA DOĞRU
İZMİR DE ENERJİDE YERİ ARAYIŞLAR MASAYA YATIRILDI** Dünyayı ve insanlığı tehdit eden iklim değişikliği tehlikesine karşı çalışmalar sürdüren, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) İzmir’de iklim ekonomisi, enerji verimliliği ve temiz enerji gibi konuların ele alındığı bir yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) iklim değişikliğe dönük çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki Kasım ayında İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Küresel Isınma Kurultayı’nın yapılmasına karar veren EGD bu etkinlikteki gündemi belirlemek üzere İzmir’de bir yuvarlak masa toplantısı yaptı.

Gazeteciler, sivil toplum önderlerinin katıldığı toplantıda, Kurultay’da enerji dönüşüm ve yenilenebilir enerjinin mutlaka ele alınması gerektiği vurgulandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda (EBSO) düzenlenen toplantıda, EGD Başkanı Celal Toprak bugüne kadar, 10 kez Küresel Isınma Kurultayı düzenlediklerini, 11. Kurultayın ise Kasım ayında İzmir’de gerçekleşeceğini belirtti.

Öncesinde konunun paydaşlarıyla görüş alışverişinde bulunmak istediklerini dile getiren Toprak, küresel ısınma ve temiz enerji konularında toplumda farkındalığı artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Dünyanın ortak sorunu olan küresel ısınmaya ilişkin gazetecilerin büyük sorumluluğu olduğuna vurgu yapan Celal Toprak, "Bir meslek örgütü olarak düzenlediğimiz kurultaylarla dünyanın daha iyi bir yer olmasına katkıda bulunmak istiyoruz" diye konuştu.

İzmir’de enerji ve tarım alanında çalışmalarıyla bilinen kurum ve sivil toplum örgütü temsilcilerini de katıldığı toplantıda, kurultayda ele alınacak öncelikli konularla ilgili öneriler dile getirildi. Toplantıya, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyesi ve Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİAD) Başkanı Hüseyin Vatansever, İzmir Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Murat Çelik, Çevreci Enerji Derneği Başkanı Tolga Şallı, İGC Başkan Yardımcısı Dilek Gappi, İşadamı Arif Koşar, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Dr. Pinar Nacak katıldı.

BU ÖNERİLER GELDİ

İzmir’in tarım ve enerjide ulusala model olacak bir gelişim sergilediğine dikkat çekilen toplantıda, Kasım ayında düzenlenecek kurultayda yenilenebilir enerji, enerji kooperatifleri, tarım ve temiz enerji, kirletici kaynaklar ve karbon ayak izi, küresel ısınma ve çocuk gibi başlıklarda oturumlar düzenlenmesi gibi öneriler dile getirildi.

KİMLER KATILDI

Yaşar Üniversitesi Prof. Dr. Şevkinaz Gümüşoğlu, ASKON İsmail Çapak, Gürdal Tarım İsletmesi Arif Gürdal, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Dr. Pinar Nacak, Konak Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Yasemin Sağlam, Gözlem Gazetesi Yönetim Kurulu Baskanı Çetin Gürel, Konak Belediyesi Nurselin Karaloğlu, EGD İzmir Temsilcisi Dilek Gappi, İzmir Tarıma Yönelik Yenilebilir Enerji Üretim Kooperatifi Mehmet Ulgen, Cevreci Enerji Derneği Hazal Coşkun, Focep Bahadir Doğutürk ,Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, ENSİAD Sekan Aksüyek,Jesder Dr.Osman Şen, Şiir Ajas Murat Şahin, Gözlem gazetesi Engin Tatlıbal ,TÜRAP Sabuhi Atyar, Yrd. Doç. Dr. Hacer Şekerci, Anadolu Ajansı Tolga Sekerci ve İlkses Gazetesi Nurettin Baki, Şiir Ajans Murat Şahin

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Finans ve makroekonomi bu zirvede konuşulacak
Finans ve makroekonomi bu zirvede konuşulacak
Mega bir varlık yönetim şirketi için adım atılıyor
Mega bir varlık yönetim şirketi için adım atılıyor