GEORGE PERRIS

GEORGE PERRIS

GEORGE PERRIS
02 Mart 2018 - 21:29

 

GEORGE PERRIS

 

Dünya Basınının “ALTIN SES” diye adlandırdığı George Perris İstanbul Cemal Reşit Rey konser salonunda dinleyicisiyle buluştu.

 

“I will wait for you” ve “Je sues malade” şarkılarının yanı sıra İngilizce ve Fransızca dahil 5 dilde şarkılar söyledi. Şarkılarının yanı sıra konuşmalarıyla ve içtenliğiylede izleyicinin beğenisini topladı.

 

“Müzik benim için sınırı olmayan bir şey. Müzik aşkın, özgürlüğün ve umudun sesidir” diyen George Perris, müzik çalışmalarının yanında eğitim alma olanağı bulunmayan öğrencilere burs sağlayan The Horatio Alger Association’ın Uluslararası Elçisi olarak çalışıyor.

 

GEORGE PERRIS Hakkında;

Atina Üniversitesi’nde aldığı Yunan Edebiyatı eğitiminin yanısıra şan ve piyano eğitimi de alan

Fransız/Yunan şarkıcı ve besteci George Perris şu ana kadar 6 albüm ve 2 DVD çıkarmıştır.

İlk Yunanca albümü EMI tarafından çıkarılan sanatçı daha sonra Sony Music ile de çalışmıştır.

Birlikte konser verdiği Lara Fabian’ın “bomba” dediği George Perris dünyaca ünlü sanatçılar ve

medya tarafından “altın ses”, “tüyleri ürperten yorumcu” olarak da adlandırılmaktadır.

2014 yılında Prag Senfoni Orkestrası’nın eşlik ettiği Perris “Picture This” adlı ilk İngilizce albümünü Kuzey Amerika’da çıkarmıştır. Bu albüm ile birlikte sanatçının ilk defa Mark Portmann (Barbra Streisand, Celine Dion), Marco Marinangeli (Josh Groban, Il Divo), Simon Hale (Bjork, Tina Arena) gibi ünlü yapımcılar, yazarlar ve aranjörler ile çalışma fırsatı oldu. Albümde bulunan 13 şarkıdan, üçünde Perris’in de imzası bulunmaktadır. “Picture This” ve “Live in New York” DVD’leri 2014 sonunda Decca Records/Universal Music tarafından tüm dünyaya sunuldu.

Bunlara ek olarak ilk özel PBS konseri, “George Perris Live from Jazz at Lincoln Center” (New York’da canlı kaydedilmiştir), Aralık 2015 ve Mart 2016 boyunca ülke genelindeki yayınlarda tüm

Amerika’da ses getirdi ve ülkenin %49’una ulaştı. Sanatçı “Picture This” albümü kapsamında gerçekleştirdiği turnelerle 2015/2016 boyunca New York, Atina, Montreal, Sydney, Melbourne, Bangkok ve İstanbul dahil otuzdan fazla ülkeye gitti.

Ayrıca bir Knicks ve Ranger maçı için Madison Square Garden’da Amerikan Ulusal Marşını

seslendirme şerefine de erişti. 2016’nın baharında, Mario Frangoulis ile birlikte Yunanca şarkılardan oluşan bir düet albümü çıkardı. Bu albüm 68.000 sattı ve Yunan albüm sıralamalarında üçüncü sıraya yerleşti. Bu albümün hemen ardından Yunanistan’da bir turneye çıktı ve bu turneyi biletleri hemen tükenen tarihi Herod Atticus Odeon’da bir konserle bitirdi. Tina Arena konuk sanatçı olarak yeraldığı konser Amerikan Devlet Kanalı tarafından da kaydedildi.

Perris dünya çapında birçok önemli konser salonunda da sahneye çıkmıştır. Bu salonlar arasında

New York’daki Lincoln Center; Boston’daki Symphony Hall; Paris’deki Le Zenith; Montreal’deki

Place des Arts; Atina’daki Herod Atticus Theatre, Kiev’deki Symphony Hall, İstanbul’daki

Kuruçeşme Arena yer almaktadır.

Ayrıca Lara Fabian, Tina Arena, Mario Frangoulis, Lucio Dalla, Justin Hayward ve Madeleine

Peyroux gibi uluslararası üne sahip birçok önemli sanatçı ile birlikte sahne almıştır.

Kasım 2016’da, üç Akademi Ödüllü efsanevi besteci Michel Legrand ile, Senfoni Orkestrası eşliğinde, Moskova ve St. Petersburg’da sahneye çıktı. Bu gösterilerin biletleri tamamen tükenmiştir.

2017’nin başında, tanınmış besteci Evanthia Reboutsika’nın bestelediği iki tane Yunanca parçayı

single olarak çıkardı. Aynı yıl yapımı yeni tamamlanan Atina Opera Binası’nda Akademi Ödüllü ünlü besteci Manos Hadjidakis’in müziklerini seslendirdi.

George Perris kendisi için kişisel önem taşıyan ve eğitim alma imkanı bulunmayan öğrencilere burs sağlayan The Horatio Alger Association’da Uluslararası Elçi olarak çalışmaktadır. 2018’de ikinci

İngilizce albümü piyasaya sürülecektir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fed beklentilerinde son durum
Fed beklentilerinde son durum
İthal 20 ilaç için ‘yerli’ plan
İthal 20 ilaç için ‘yerli’ plan