EUR/USD Analizi

EUR/USD Analizi

EUR/USD Analizi

EUR/USD Analizi
13 Mart 2018 - 16:54

EUR/USD Analizi

Euro/Dolar 50 günlük ortalamasının üzerinde hareket etmeyi sürdürüyor. Bugün Euro Bölgesinden önemli bir veri akışı yoktu. ABD’de ise beklenen TÜFE rakamları açıklandı. Piyasa beklentisini yakalayan enflasyon rakamlarının açıklanması sonrası dolar endeksi ve paritede önemli bir değişim izlenmedi. Buna karşın ABD Başkanı Trump’ın Dışişleri Bakanı Tıllerson'ı görevden aldığına yönelik haberler piyasayı hareketlendirdi. EUR/USD bu haberle birlikte refleks bir hareket yaparak 1.2330 seviyesinden geçen 50 günlük ortalaması üzerine tutundu. Tillerson yerine yeni Dışişleri Bakanı olarak göreve getirilecek isim ise CIA Direktörü Mike Pompeo olacak. Paritede oluşan hareketin veri bazlı olduğunu söylemek zor. Bu nedenle piyasalar daha çok ABD’de değişikliğe gidilen Dışişleri Bakanı koltuğunu fiyatlamaya devam ediyor. Şimdilik parite için bir trend değişikliğinden bahsetmek mümkün değil. Buna karşın EUR/USD’nin 50 günlük ortalaması üzerinde kalmaya devam etmesi halinde yukarı yönlü tepkiler genişleyebilir.

Teknik Analiz: Euro/Dolar’da trend halen daha yukarı yönlü olmaya devam ediyor. Paritede geri çekilmelerin sınırlı kaldığını ve 50 günlük ortalamasının altında uzun soluklu bir geri çekilmenin oluşamadığını izliyoruz. Bu noktada 1.2330 seviyesine denk gelen 50 günlük ortalamasını takip etmeye devam edeceğiz. Paritenin yukarı yönlü seyirlerinde direnç alanlarında yaşanabilecek geri çekilmelere karşı dikkatli olunmasında fayda var. Bu noktada takip edeceğimiz ilk direnç seviyesi 1.2440 olacak. Bu seviye üzerinde oluşabilecek ivme kazancı sonucunda ana direnç seviyesi olan 1.2530’a doğru hareket etme potansiyeli bulunuyor.

Dirençler: 1.2440 / 1.2530 

Destekler: 1.2330 (50 günlük ort.) / 1.2240 / 1.2200

 

cid:image001.png@01D3BAE5.D60B53A0

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk çayı en çok Almanya'ya satıldı
Türk çayı en çok Almanya'ya satıldı
Kurulan şirket sayısı sert düştü
Kurulan şirket sayısı sert düştü