Dax CFD Analizi

Dax CFD Analizi

Dax CFD Analizi

Dax CFD Analizi
13 Mart 2018 - 17:01

Dax CFD Analizi

Avrupa endekslerinde çok güçlü bir tablo izlenmiyor. Global endekslerde risk iştahının zayıf olması, endekslerin güçlenmesini zorlaştırıyor. Gün içerisinde, ABD endekslerinin açılışını da izliyor olacağız.

Veri takvimi açısından, Avrupa’da sakin bir gündem izliyoruz.

Ancak, Avrupa endekslerindeki kayıpların derinleşip derinleşmemesi ABD endekslerinin seyrine bağlı olacaktır. ABD’de ise sular durulmuyor. ABD Başkanı D. Trump, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ı görevden aldığını duyurdu. Bu haber, ABD endekslerinde pek olumlu fiyatlanmayabilir. Dolayısıyla, ABD endekslerinin TSİ 16:30’daki açılışını yakından izlemekte yarar var.

Teknik Analiz: CFD, 21 günlük üssel ortalamasının geçtiği 12390 bölgesini destek konumunda çalıştırıyor. CFD bu destek noktasının üzerinde kalırsa yukarı yönde tepkisini sürdürmek isteyebilir.

Ancak, çok güçlü olmadığını ve özellikle 12430 seviyesinin üzerine geçemediği müddetçe yükseliş iştahının biraz zayıflayabileceğini söylemekte yarar var. Geri çekilmelerde, 12390 / 12280 bölgeleri destek konumunda.   

Direnç:  12430 / 12530 / 12770

Destek: 12390 / 12280 / 12235

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fed beklentilerinde son durum
Fed beklentilerinde son durum
İthal 20 ilaç için ‘yerli’ plan
İthal 20 ilaç için ‘yerli’ plan