CEM YILMAZ’I ÜZMEYİN…
Reklam

CEM YILMAZ’I ÜZMEYİN…

CEM YILMAZ’I ÜZMEYİN… Bir Cem Yılmaz var hayatımızda filmleriyle hem güzel mesajlar verip hemde güldüren…

CEM YILMAZ’I ÜZMEYİN…

CEM YILMAZ’I ÜZMEYİN… Bir Cem Yılmaz var hayatımızda filmleriyle hem güzel mesajlar verip hemde güldüren…

CEM YILMAZ’I ÜZMEYİN…
25 Ekim 2019 - 19:16

CEM YILMAZ’I ÜZMEYİN…

Bir Cem Yılmaz var hayatımızda filmleriyle hem güzel mesajlar verip hemde güldüren…


Başarılı komedyen, yazar, aktör, yönetmen, karikatürist Cem Yılmaz şu sıralar sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu. Twitter’da “Cem Yılmaz filmlerine gitmiyoruz.” Başlığıyla açılan etiket altında yapılan paylaşımlar Cem Yılmaz’ı çok üzmüş.Eskişehir’de Karakomik Filmler özel gösteriminde sevenleriyle bir araya gelen Cem Yılmaz sosyal medyada yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Filmden önce bir konuşma yapan ünlü komedyen eleştirilere değindi.“Türkiye’de mizah çıtası çok yüksek, yakalamamız kolay bir şey değil” diyen Yılmaz, “Eskişehir bizim mesleğimize çok insan yetiştirmiş, kültür ve sanata çok katkısı olan, hem ilgi gösterip hem de tüketebilen çok önemli bir kent burası. Filmimiz Cuma günü vizyona girdi. Sosyal medyadan takip etmişsiniz sağ olun, ‘Gitmeyin’ etiketiyle. Bunlar bizler için çok kıymetli şeyler. Ben aşağı yukarı ömrümün yarısından fazlasını mesleğimle geçirdim. Elbette ki, Türkiye’deki mizah çıtasında söz sahibi olan sizlersiniz.

Bunu sosyal medyadaki çeşitli uygulamalardan takip ediyorum. Elbette çıta yüksek, bizim yakalamamız kolay bir şey değil” ifadelerini kullandı. Hayatı boyunca sokakta kimseden kötü bir yorum almadığını fakat sanal ortamda yapılan eleştirilere üzüldüğünü belirten ünlü komedyen, “1995 yılında sahneye çıkmaya başladım, 1996 yılında bir köşe yazısında ‘Cem Yılmaz bitmiş’ diye bir şey okudum. Büyük bir ihtimal biletleri kastetmiş.
Güzel şeyler üretenlerin macerası, sokakta rastladığım kadarıyla söyleyeyim samimi söylüyorum bu kadar sevilmek çok az insana nasip olur.

Hayatım boyunca hiç sokakta birinin beni görüp de ‘Senden nefret ediyorum’ dediğini duymadım. Ama sanal bir şekilde, ne zaman bir filmimiz çıksa bizi çok üzüyorlar. Evet, bunu size şikayet ediyorum, sine-i millete dönmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

CEM YILMAZ FİLMLERİNİN HAYATIMIZDAKİ ANLAMI...

Hayatımızda sadece mizah yoktur.Her zaman gülmeyiz bazen ağlarız; bazende canımızı sıkan hadiseler gerçekleşir hayatımızda Cem Yılmaz filmleride tamda hayatın kendisidir aslında kimi zaman dram, kimi zaman kahkahalarla güldüğümüz ince esprilere sahip komedi filmleri, kimi zamanda tarihi filmlerde rol almıştır Cem Yılmaz. Mizah çıtasını çok yüksekte tutan başarılı komedyen seyircisi tarafından kendisinden beklenenin her zaman yüksek olmasını sağlamıştır. 90’lı yıllarda kahkahalarla güldüğüm

Cem Yılmaz için arkadaşlarım arasında beni üzen “Cem Yılmaz çok bozdu” cümleleri hala kulağımdan gitmiyor.Bence bu eleştirilerin sebebi Cem Yılmaz’ın kendi çıtasını çok yüksekte tutmasıdır. Stand up gösterilerin hayatın içinden gerçek hikayeler içermesi ne kadar bizden hikayeler olması dikkat çekici olmasını sağlamıştır.Bir İtalyan restoranındaki sipariş hikayesindeki

“Little little into the middle” cümlesini hala gülerek hatırlıyoruz.

Graham Bell hikayesindeki Graham Bell’in eşinin “Graham yat hadi Grahammmm” “Alo alo alo alo alo alo alo alo gece gece kiminle konuşuyorsun sen” “Gece gece icat çıkarma” replikleri gülümseyerek hatırlayacağımız replikleri arasında…

Her şey çok güzel olacak(1998)

Altan”Dondurmayı beğenmedin bizde bunu getirdik”

Vizontele(2000) Fikri: “Peki Zeki Müren’de bizi görecek mi?”

Gora(2004) Arif: “Uzaylıda olsa insan insandır”

Organize İşler(2005) Müslüm Duralmaz:1-Dayak nedir? 2-Neden atılır?

Hokkabaz(2006) İskender:Baba Çanakkale’den geçmiyoruz.

Sait:Çanakkale zaten geçilmez oğlum.

Film repliklerini hala hatırlıyoruz…

Seninle gülümsemeye devam etmek istiyoruz.İyi ki seni tanımışız Cem Yılmaz…


Canberk Turan


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hangi araç kaç para MTV ödeyecek? MTV ödemeleri için son gün ne zaman?
Hangi araç kaç para MTV ödeyecek? MTV ödemeleri için son gün ne...
Gümüşün fiyatı 10 ayın zirvesinde
Gümüşün fiyatı 10 ayın zirvesinde