“Artists’ Film International 2020” 30...
Reklam

“Artists’ Film International 2020” 30 Haziran’da sona eriyor!

“Artists’ Film International 2020” 30 Haziran’da sona eriyor! Dünyanın farklı coğrafyalarından sanatçıların video, animasyon ve kısa filmlerinin yer aldığı Artists’ Film International 2020 programının çevrimiçi gösterimi 30 Haziran’da sona eriyor

“Artists’ Film International 2020” 30 Haziran’da sona eriyor!

“Artists’ Film International 2020” 30 Haziran’da sona eriyor! Dünyanın farklı coğrafyalarından sanatçıların video, animasyon ve kısa filmlerinin yer aldığı Artists’ Film International 2020 programının çevrimiçi gösterimi 30 Haziran’da sona eriyor

 “Artists’ Film International 2020” 30 Haziran’da sona eriyor!
28 Haziran 2020 - 14:14

 “Artists’ Film International 2020” 30 Haziran’da sona eriyor!
 
Dünyanın farklı coğrafyalarından sanatçıların video, animasyon ve kısa filmlerinin yer aldığı Artists’ Film International 2020 programının çevrimiçi gösterimi 30 Haziran’da sona eriyor
 
İstanbul Modern’in bu yıl çevrimiçi bir sergi olarak sunduğu Artists’ Film International 2020 (Uluslararası Sanatçı Filmleri) kapsamında bu yıl sekiz film gösteriliyor.
 
Program ve içeriğini İstanbul Modern küratörleri Öykü Özsoy ve Ümit Mesci’nin oluşturduğu sergide yer alan sanatçılar ise şöyle sıralanıyor: Ergin Çavuşoğlu (İstanbul Modern, Türkiye), Yu Guo (KWM artcentre, Pekin, Çin), Ailbhe Ní Bhriain (Crawford Sanat Galerisi, Cork, İrlanda), Francesco Pedraglio (GAMeC / Bergamo Modern Çağdaş Sanat Merkezi, İtalya), Raqs Media Collective (Project 88, Mumbai, Hindistan), Lerato Shadi (Friends of Iziko South African National Gallery, Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti), Rhea Storr (Whitechapel Gallery, Londra, Birleşik Krallık) ve Lisa Tan (Bonniers Konsthall, Stockholm, İsveç).
 
Bu yılki program hem bireylerin düşüncelerini ifade etmeleri için bir araç hem de dünyayı nasıl algıladığımızı, nasıl ifade ettiğimizi belirleyen önemli bir unsur olan “lisan” üzerine odaklanıyor. Ait olduğu toplumu oluşturan bireyler arasında bir iletişim aracı olmanın ötesinde, aynı zamanda kültürel birikimi de temsil eden lisan teması ve bu başlığa ilişkin farklı açılımlar Artists’ Film International 2020 programında yer alıyor.
 
2020’in konuğu Ergin Çavuşoğlu
Programa bu yıl, İstanbul Modern’in davetiyle, sanatçı Ergin Çavuşoğlu katılıyor. Çavuşoğlu’nun “Arzu Patikaları / Tarot ve Satranç” adlı videosu 2020 yılı içinde hem İstanbul Modern’in internet sitesinde hem de programın uluslararası ortaklarında gösteriliyor.
 
20 sanat kurumunun ortaklığıyla
Londra’daki Whitechapel Gallery öncülüğünde 2008 yılında başlayan Artists’ Film International farklı coğrafyalardan 20 sanat kurumunun ortaklığıyla devam ediyor. Bu kapsamda video sanatıyla ilgili araştırmalarını birbirleriyle paylaşan kurumlar, her yıl belirli bir tema çerçevesinde ülkelerinden bir sanatçı ve çalışmasını seçerek programa katılıyor. İstanbul Modern, geçmiş yıllarda programa Ali Kazma, İnci Eviner, Ergin Çavuşoğlu, Sefer Memişoğlu, Bengü Karaduman, Burak Delier, Vahap Avşar, Zeyno Pekünlü, Cengiz Tekin, Pelin Kırca ve Senem Gökçe Oğultekin’in videolarıyla katılmıştı.
 
Artists’ Film International 2020 Program Ortakları
Ballroom Marfa, Marfa, Teksas, ABD
Belgrad Kültür Merkezi, Sırbistan
Bonniers Konsthall, Stockholm, İsveç
CAC / Güncel Sanat Merkezi Vilnius, Litvanya
CCAA / Güncel Sanat Merkezi, Kâbil, Afganistan
Crawford Sanat Galerisi, Cork, İrlanda
Fundación PROA, Buenos Aires, Arjantin
GAMeC / Bergamo Modern Çağdaş Sanat Merkezi, İtalya
Hammer Müzesi, Los Angeles, ABD
Friends of Iziko South African National Gallery, Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti
KWM artcentre, Pekin, Çin
Mohammad ve Mahera Abu Ghazaleh Vakfı, Amman, Ürdün
Moskova Modern Sanat Müzesi, Moskova, Rusya
n.b.k. / Neuer Berliner Kunstverein Video – Forum, Berlin, Almanya
Para Site, Hong Kong
Project 88, Mumbai, Hindistan
Tromsø Kunstforening, Tromsø, Norveç
Varşova Modern Sanat Müzesi, Varşova, Polonya
Whitechapel Gallery, Londra, Birleşik Krallık
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk sanayi bölgeleri Orta Asya ile ihracatı artıracak
Türk sanayi bölgeleri Orta Asya ile ihracatı artıracak
Avrupa borsaları toparlanma beklentilerinin artmasıyla günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları toparlanma beklentilerinin artmasıyla günü...