40 ÜLKEDEN 111 KISA VE 3 UZUN METRAJ FİLM 15....
Reklam

40 ÜLKEDEN 111 KISA VE 3 UZUN METRAJ FİLM 15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE

40 ÜLKEDEN 111 KISA VE 3 UZUN METRAJ FİLM 15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE Sinemaseverlerin buluşma noktası haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, sinema sanatı için kısa filmin öncü rolünün bilinciyle, bu alanda bir platform oluşturmak üzere 18 - 28 Mart tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek.

40 ÜLKEDEN 111 KISA VE 3 UZUN METRAJ FİLM 15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE

40 ÜLKEDEN 111 KISA VE 3 UZUN METRAJ FİLM 15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE Sinemaseverlerin buluşma noktası haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, sinema sanatı için kısa filmin öncü rolünün bilinciyle, bu alanda bir platform oluşturmak üzere 18 - 28 Mart tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek.

40 ÜLKEDEN 111 KISA VE 3 UZUN METRAJ FİLM 15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE
06 Mart 2019 - 16:36

40 ÜLKEDEN 111 KISA VE 3 UZUN METRAJ FİLM
15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE

 
Sinemaseverlerin buluşma noktası haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, sinema sanatı için kısa filmin öncü rolünün bilinciyle, bu alanda bir platform oluşturmak üzere 18 - 28 Mart tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek.

68 ülkeden toplam 1.406 kısa filmin başvurduğu 15. Akbank Kısa Film Festivali; “FESTİVAL KISALARI”, “DÜNYADAN KISALAR”, “KISADAN UZUNA”, “DENEYİMLER”, “BELGESEL SİNEMA”, “PERSPEKTİF”, “ÖZEL GÖSTERİM” ve “FORUM” bölümlerinden oluşuyor. Cannes, Venedik, Berlin gibi önemli festivallerden gelen birçok filmin de yer aldığı festivalde; 40 ülkeden 111 kısa ve 3 uzun metraj film seyirciyle buluşacak.
 
Festival’in DENEYİMLER bölümünün konuğu İsrail’in önemli kadın yönetmenlerinden Elite Zexer. Yönetmenin, Sundance Film Festivali’nden ödüllü ve bununla birlikte toplam 16 ödülü bulunan uzun metraj filmi Sand Storm ve 2 kısa filmi festivalde izlenebilecek. Sanatçı gerçekleştireceği Masterclass ile de sinemaya dair deneyimlerini festival takipçileriyle paylaşacak.
 
KISADAN UZUNA da bu yıl genç yönetmen Mehmet Can Mertoğlu konuk olacak. Sanatçının Cannes Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan ve Yılın En Yenilikçi Yönetmeni ödülüne layık görülen ve toplam 15 ödülü bulunan uzun metraj filmi Albüm ile kısa filmleri Yokuş ve Fer bu bölümde
sinemaseverler tarafından izlenebilecek. Ayrıca Mehmet Can Mertoğlu bir söyleşi ile deneyimlerini aktaracak.
 
BELGESEL SİNEMA bölümünün konuğu ise Hırvat yazar ve yönetmen Nebojsa Slijepcevic.
Bu bölümde; yönetmenin Cannes Film Festivali’nde gösterilen yine bol ödüllü belgeseli Srbenka’nın gösterimi gerçekleşecek ve sanatçı Masterclass ile deneyimlerini festival takipçileriyle paylaşacak.
 
FORUM bölümünde ise kısa filmlerin fikir aşamasından itibaren desteklenmesi amacıyla düzenlenen
KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI yer alıyor.
Bu yıl 698 senaryonun başvurduğu yarışmada finale kalan 8 senaryo arasından en iyi senaryo festivalde belirlenecek. Bölüm kapsamında Sırp yazar ve yönetmen Gordan Matic senaryo atölyesi gerçekleştirecek.
 
Bu yıl festivalde ÖZEL GÖSTERİM Latin Amerika filmlerine ayrıldı. Atölye söyleşi programı da bu yıl hayli zengin; Hazar Ergüçlü, Ercan Kesal, Gökhan Tiryaki, Hakan Bıçakçı gibi çok sayıda değerli sanatçı deneyimlerini festival takipçileriyle paylaşacak.
Ulusal ve uluslararası yarışma kapsamında jüri tarafından en iyi film seçilecek olan yapımlar, festivalin ardından “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinliği kapsamında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde gösterim turuna çıkacak.
15. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için:
www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.
 
Akbank 15. Kısa Film Festivali Programı
 
18.03.2019 Pazartesi
 
11:00  Perspektif ( A )
 
A1          Kesik - 10'
A2          Dulce - 10'37''
A3          Hand - 22'51''
A4          Ben Sizden Değilim - 10'
A5          Sashka - 26'
 
13:00  Festival Kısaları ( A )
 
A1          Finiş - 12'26''
A2          Sevinç Vesaire - 15'
A3          Boşluk - 15'
A4          Titanyum - 15'
A5          Taş - 12'
 
 
16:00  Dünyadan Kısalar ( A )
 
A1          Caroline - 12'
A2          Like a Good Kid - 20'
A3          Bonobo - 18'23''
A4          The Field - 19'
 
18:30  Söyleşi* Senaryo Yazarken - Ercan Kesal
 
20:30  Belgesel Sinema ( A )
 
A1          Srbenka - 70'
 
 
 
 
 
 
19.03.2019 Salı
 
11:00  Perspektif ( B )
 
B6           Vermine - 6'03''
B7           Elly - 19'
B8           Las Cruces - 29'
B9           Royal Blue - 21'
 
13:00  Festival Kısaları ( B )
 
B6           Apartman - 9'54''
B7           Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var - 13'
B8           Her Şey Yolunda - 16'22''
B9           Bir Taşra Rüyası - 19'
B10        Saksak: Bir Tütün Belgeseli - 20'
 
15.00  Atölye - Mobil Cihazlarla Film Çekmek, Teknoloji ve Film Üretimi İlişkisi
Selim Evci, Gökhan Tiryaki
 
16:00  Dünyadan Kısalar ( B )
 
B5           Judgement - 15'        
B6           Excuse Me, I’m Looking for the Ping-Pong Room and My Girlfriend - 23'11''
B7           Detainment - 30'       
 
18:30  Söyleşi* Sinemada Tanıtım ve Pazarlama Süreci - İmre Tezel, Zümrüt Burul, Uğur Yüksel
 
20:30  Özel Gösterim ( A )
 
A1          Fifteen - 10'
A2          San Miguel - 18'
A3          Our Song to War - 14'09''
A4          Los Bastardos - 16'17''
A5          Mini Miss - 15'
A6          Guilt - 16'20''
 
 
20.03.2019 Çarşamba
 
11:00  Perspektif   ( C )
 
C10        Affidavy for Khanali - 15'
C11        Fegere - 26'
C12        Private Eye - 22'
C13        La Chute - 14'22''
 
13:00  Festival Kısaları  ( C )
 
C11        Çürük - 11'20''
C12        Kurbağa Avcıları - 29'40''
C13        Ablam - 22'47''
C14        Sonsuz - 13'06''
 
15.00  Atölye - Görüntü Yönetmenliği Atölyesi
Murat Tuncel
 
16:00  Dünyadan Kısalar ( C )
 
C8           A Cold Summer Night - 21'07''
C9           Hector Malot: The Last Day of the Year - 25'
C10        The Summer of the Electric Lion - 22'
 
18:30  Söyleşi * Oyunculuk Üzerine - Hazar Ergüçlü
 
20:30  Dünyadan Kısalar ( D )
 
D11        All These Creatures - 13'
D12        Kado - 15'
D13        On the Border - 15'
D14        Precious - 27'18''
 
21.03.2019 Perşembe
 
11:00  Perspektif   ( D )
 
D14        The Other - 5'
D15        Spring - 23'
D16        Naftalin - 20'
D17        A Room with a Coconut View - 28'25''
 
13:00  Kısadan Uzuna ( A )
 
A1          Fer - 14'
A2          Yokuş - 14'
A3          Albüm - 105'
 
15.00  Atölye - Sinemada Alternatif Eğitimler
Bau IDEA
 
16:00  Perspektif ( E )
 
E18         Kek - 8'
E19         Third Kind - 32'
E20         #Profit - 24'
E21         Amca - 11'
 
18:30  Söyleşi* Edebiyat ve Sinema İlişkisi - Hakan Bıçakçı
 
 
20:30  Dünyadan Kısalar ( A )
 
A1          Caroline - 12'
A2          Like a Good Kid - 20'
A3          Bonobo - 18'23''
A4          The Field - 19'
 
22.03.2019 Cuma
 
11:00 Perspektif ( F )
 
F22         A Bus - 6'
F23         Balaca - 12'48''
F24         Widdershins - 11'10''
F25         Paradoks Bir Koşu - 30'
F26         Operation Jane Walk - 16'13''
 
13:00    Perspektif ( G )
 
G27        Plastic - 6'
G28        The Role - 12'
G29        More Than Silver - 27'15''
G30        Burkina Brandenburg Komplex - 19'19''
G31        Flame - 15'
 
14.30  Atölye - Senaryo Atölyesi
Gordan Matic
 
16:00 Belgesel Sinema ( A )
 
A1          Srbenka - 70'
 
18:30 Söyleşi* Belgesel Sinema - Nebojša Slijepčević
 
20:30 Dünyadan Kısalar ( B )
 
B5           Judgement - 15'        
B6           Excuse Me, I’m Looking for the Ping-Pong Room and My Girlfriend - 23'11''
B7           Detainment - 30'       
 
23.03.2019 Cumartesi
 
11:00  Perspektif ( H )
 
H32        El Feneri - 6'
H33        One Small Step - 13'
H34        Histories of Wolves - 22'
H35        Cat Days - 11'09''
H36        Pauline Asservie - 24'
 
13:00 Perspektif  ( I )
 
I37          Paris You Got Me - 9'
I38          Those Who Desire - 24'
I39          Egg - 12'07''
I40          Hayat Nöbeti - 18'
I41          Le Tigre de Tasmanie - 13'20''
 
 
14.30 Atölye - Oyunculuk Atölyesi
Merve Taşkan
 
16:00 Deneyimler ( A )
 
A1          Take Note - 17'
A2          Tasnim - 12'
A3          Sand Storm - 87'
 
18:30 Söyleşi* Deneyimler: Elite Zexer
 
20:30    Dünyadan Kısalar ( C )
 
C8           A Cold Summer Night - 21'07''
C9           Hector Malot: The Last Day of the Year - 25'
C10        The Summer of the Electric Lion - 22'
 
24.03.2019 Pazar
 
11:00 Özel Gösterim ( B )
 
B7           Çentik - 4'50''
B8           Afaf - Günahsız - 5'
B9           Biilaç - 2'49''
B10        Gülizar - 5'
B11        Bigger Than Life - 30'
 
13:00   Perspektif ( J )
 
J42         Bloeistraat 11 - 9'41''
J43         Doğu Yakası - 19'
J44         Tungrus - 13'
J45         TNT Boxerstory - 19'42''
J46         Blau - 15'
 
16:00    Festival Kısaları ( A )
 
A1          Finiş - 12'26''
A2          Sevinç Vesaire - 15'
A3          Boşluk - 15'
A4          Titanyum - 15'
A5          Taş - 12'
 
18:30 Söyleşi* Kısadan Uzuna - Mehmet Can Mertoğlu
 
20:30 Kısadan Uzuna ( A )
 
A1          Fer - 14'
A2          Yokuş - 14'
A3          Albüm - 105'
 
 
 
26.03.2019 Salı
 
11:00  Perspektif  ( K )
 
K47        Three Centimetres - 9'
K48        Domashnee Video - 29'
K49        Tapınak Şövalyeleri - 19'09''
K50        Venerman - 17'
 
13:00  Perspektif  ( L )
 
L51         Good Intentions - 8'35''
L52         Abla - 17'
L53         Equally Red and Blue - 21'
L54         Pompon Girl - 26'
 
16:00 Perspektif ( M )
 
M55      Sonata - 3'22''
M56       Kalanlar - 12'
M57       Patision Avenue - 13'
M58       Inanimate - 8'35''
M59       Hikayeci - 16'
M60       The Traffic Separating Device - 15'
M61       Coyote - 10'
 
18:30  Söyleşi*  Türkiye’de Sinema Eleştirmenliği - Selin Gürel, Burak Göral, Melikşah Altuntaş
 
20:30 Festival Kısaları ( B )
 
B6           Apartman - 9'54''
B7           Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var - 13'
B8           Her Şey Yolunda - 16'22''
B9           Bir Taşra Rüyası - 19'
B10        Saksak: Bir Tütün Belgeseli - 20'
 
27.03.2019 Çarşamba 
 
11:00  Perspektif ( N )
 
N62        Lupus - 4'
N63        Ertesi Gün - 9'32''
N64        Je Sors Acheter Des Cigarettes - 13'35''
N65        As It Is In Earth - 13'05''
N66        Alba: Not Everyone Will Be Taken Into The Future - 10'
N67        Zor Yol - 13'
N68        The Divine Way - 15'
N69        Dönüş – 19‘27''
 
 
 
 
 
13:00  Perspektif ( G )
 
G27        Plastic - 6'
G28        The Role - 12'
G29        More Than Silver - 27'15''
G30        Burkina Brandenburg Komplex - 19'19''
G31        Flame - 15'
 
16:00  Dünyadan Kısalar ( D )
 
D11        All These Creatures - 13'
D12        A Gift  - 15'
D13        On the Border - 15'
D14        Precious - 27'18''
 
18:30  Söyleşi*  Cast Direktörünün Görevi Nerede Başlar, Ne Kadar Sürer? - Ezgi Baltaş
 
20:30    Festival Kısaları  ( C )
 
C11        Çürük - 11'20''
C12        Kurbağa Avcıları - 29'40''
C13        Ablam - 22'47''
C14        Sonsuz - 13'06''
 
28.03.2019 Perşembe
 
11:00  Özel Gösterim ( A )
 
A1          Fifteen - 10'
A2          San Miguel - 18'
A3          Our Song to War - 14'09''
A4          Los Bastardos - 16'17''
A5          Mini Miss - 15'
A6          Guilt - 16'20''
 
 
Etkinlikler ücretsizdir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DOĞRU YOL PARTİSİ 31 Mart yerel seçimlerinde destekleyeceği adayları açıklamaya devam ediyor .
DOĞRU YOL PARTİSİ 31 Mart yerel seçimlerinde destekleyeceği...
Kriptolardaki güvenlik sorunu: Şimdiye kadar çalınan tutar ürkütücü
Kriptolardaki güvenlik sorunu: Şimdiye kadar çalınan tutar...