UZMANLARINDAN BAÇEM’DE AROMATERAPİ SEMİNERİ
Reklam

UZMANLARINDAN BAÇEM’DE AROMATERAPİ SEMİNERİ

UZMANLARINDAN BAÇEM’DE AROMATERAPİ SEMİNERİ

UZMANLARINDAN BAÇEM’DE AROMATERAPİ SEMİNERİ
19 Haziran 2018 - 20:30 - Güncelleme: 19 Haziran 2018 - 20:37

UZMANLARINDAN BAÇEM’DE AROMATERAPİ SEMİNERİ

 

Ülkemizin önde gelen uzmanları Aromaterapi konusunda seminer verecekler. “ TARLADAN HASADA AROMATERAPİ“ başlığı altında verilecek eğitim Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Burhaniye İlçesinde bulunan  Çiftçi Eğitim ve Uygulama Merkezi’n de yapılacak.

Daire Başkanlığını A.Mekin TÜZÜN’ün yaptığı Çiftçi Eğitim ve Uygulama Merkezi geçtiğimiz aylarda Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği tarafından düzenlenen “Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışmasında dereceye girerek 3.lük ödülünü almıştı.

İki günlük seminerin ilk günü  olan 27 Haziran Çarşamba günü açılış konuşmalarından sonra BAÇEM Bahçesi gezilecek, daha sonra Mercanköşk Hasadı ve distilasyonu izlenecek.

Sonra seminer programına geçilecek. Seminer programında Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve AROMADER Başkanı Prof. Dr. Ayten ALTINTAŞ “Tıp Tarihinde ve Gönümüzde Mercanköşk“, Bezmialem Üniversitesi Fitoterapi Araştırma Merkezi Md. Prof. Dr. Murat KARTAL “Aromaterapide Kullanılan Bitkilerin Üretim ve Kalitesi”, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel KAN “Aromaterapide Kullanılan Bitkilerin Üretim ve Kalitesi”, Eczacı ve Klinik Aromaterapi Uzmanı Aslı YAZICIOĞLU  “Aromaterapide Güvenlik Konuları ve Uçucu Yağların Kalitesi“, Türk parfümör ve koku uzmanı M. Vedat OZAN “Koku Duyusu Nasıl Çalışır?”, Dumlupınar Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Görevlisi Burcu ÇETİN “Aromaterapide Kullanılan Tıbbi Bitkilerin Doku Kültürü Yöntemleri ile Üretimi”, Aromaterapi Uzmanı ve girişimci Aslı BİLGİN “Aromaterapi Ürünlerinin Üretimi ve Yasal Gereklilikleri“, İstanbul Zeytinburnu Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesini kuran uzmanlardan, Kütahya Belediyesi Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezi Kurucusu, BAÇEM Md., Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Nazım TANRIKULU “BAÇEM’de Aromaterapi” konuları hakkında eğitim verecekler.

Seminerin ikinci günü olan 28 Haziran Perşembe günü BAÇEM Uzmanlarının rehberliğinde bir botanik gezisi yapılacak.

Baçem Uzmanlarının belirlediği rota ile Kazdağılarında yapılacak yürüyüşte katılımcılara   tarafından çay ve kumanya ikramı da yapılacak.

Bu gezide Hatha Yoga Eğitmeni Dolunay VAROL’la “Yoga-Nefes-Farkındalık Çalışması”, uygulaması, Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Müzikoloji Bölümü Öğr. Üyesi Ömer ER’in “Doğanın Müziği ve Müzik Terapi” konulu söyleşisi eşliğinde ekibi ve katılımcılarla birlikte “Doğada Doğaçlama Müzik” çalışması yapılacak ve program bu güzel müzik dinletisi ile tamamlanacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • CENGİZ DOĞAN
    2 yıl önce
    Ben de bu seminere katılacağım inşallah. Haber dışında meraklı arkadaşlarıma da semineri bildirdim. Onlarla BAÇEM'de buluşacağız. Verimli bir seminer olduğunu biliyorum. Meraklılar kaçırmasın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Şekerbank’tan 3 ay taksit ertelemeli bayram kredisi…
Şekerbank’tan 3 ay taksit ertelemeli bayram kredisi…