USD/JPY Analizi
Reklam

USD/JPY Analizi

USD/JPY Analizi

 USD/JPY Analizi
18 Temmuz 2017 - 19:27

Forex piyasalarında Doların kayıplarını derinleştirmesi USD/JPY paritesinin gün içerisinde 111.70 seviyesine kadar geri çekilmesini destekledi. Japon yeni bugün dolara karşı güçlü bir görünüm sergilerken diğer para birimlerine karşıda karışık bir tablo izliyor. ABD ve Japonya kanadında gün içerisinde takip edilen bir veri gündemi yer almamasına karşın ABD’nin siyasi cephesinde ki gelişmeler dikkatle izlendi. Trump’ın sağlık tasarısına ilişkin oylamasında iki Cumhuriyetçi senatör karşıt görüş kullandı. Aslında bu karar şaşırılacak bir durumu göz önüne çıkarmıyor. Bu durum Trump’ın ilerleyen dönemlerde sunacağı tasarılarda başarısız kalabileceğini de düşündürtüyor. Trump’ın tasarısına ilişkin bu gelişme yeni bir siyasi başarısızlığı olarak yorumlanırken, dolar bu haber ile güç kaybı yaşamaya devam ediyor. Günün ilerleyen saatlerinde veri takvimi oldukça sakin.

Teknik Analiz: USD/JPY paritesi 100 ve 200 günlük HO arasındaki seyirde 100 günlük HO ortalamasına doğru yakınsadı. Bu seviye 111.70 seviyesine karşılık gelmekte ve bu noktanın aşağı yönlü kırılması geri çekilmelerde 111.00 desteğini karşımıza çıkarabilir. Yukarıda ise öncelikle 112.70 direnci ön planda yer alırken, bu seviyenin üzerinde güçlü bir tutunma 113.50 direncini gündeme getirebilir.

Direnç: 112.70 / 113.50 / 114.35

Destek: 111.70 / 111.00 / 110.75

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk sanayi bölgeleri Orta Asya ile ihracatı artıracak
Türk sanayi bölgeleri Orta Asya ile ihracatı artıracak
Avrupa borsaları toparlanma beklentilerinin artmasıyla günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları toparlanma beklentilerinin artmasıyla günü...