Tether ve Cryptonex dışında 100 kripto...

Tether ve Cryptonex dışında 100 kripto paranın 98’inde düşüşte

Tether ve Cryptonex dışında 100 kripto paranın 98’inde düşüşte

Tether ve Cryptonex dışında 100 kripto paranın 98’inde düşüşte
18 Ocak 2018 - 20:28

Çin, Güney Kore ve Almanya'dan gelen son açıklamaların ardından başta en çok konuşulan Bitcoin olmak üzere digital paraların büyük bölümünde geri çekilme görüldü

Çin’in Bitcoin madencilerine yönelik enerji kısıtlamaları ile kripto para ticaretine yönelik sınırlamaları artırmayı tartışması ve Güney Kore’de kripto para borsalarının yasaklanmasının gündeme gelmesi fiyatlar üzerinde baskıya neden oluyor.

Almanya Merkez Bankası’nın kripto paralar için global ölçekte düzenlemelere ihtiyaç olduğunu açıklaması ve ABD Hazine Bakanı’nın dijital para birimlerine yönelik denetimleri ele almaya hazırlandığına işaret etmesi de yatırımcıları kaygılandırdı.

Bu gelişmelerle birlikte Bitcoin gün içinde gördüğü en yüksek seviye olan 14.356 dolardan 10.891’e kadar geriledi.

Bitcoin’deki sert düşüş diğer kripto para birimlerine de yansıdı. Coinmarketcap’ın listelediği 100 para biriminden 98’i geriledi.

Saat 15:00 itibarıyla en sert düşüş SmartCash’te yaşandı. Yüzde 39 gerileyen para 0,97 dolardan alıcı buldu. SmartCash’te pazar büyüklüğü 577 milyon 857 bin dolar seviyesinde.

Aynı sıralarda Bitcoin yüzde 11,85 düşüşle 12.305 ve Ethereum yüzde 14 kayıpla 1.134 dolardan alıcı buldu. Ripple ise yüzde 21 değer kaybıyla 1.44 dolar seviyesinde yer aldı.

Diğer taraftan, Tether yüzde 1 primle 1 dolar; Cryptonex yüzde 0,90 artışla 5,75 seviyesinde yer aldı ve pozitif ayrıştılar.

Özellikle Tether’in Dolar’a bağlı hareket ediyor olması diğer digital paralarda yaşanan düşüşten etkilenmemesini sağladı deniliyor. Tether Dolar’ın dalgalanmalarına göre hareket ediyor bu nedenle kripto para piyasasına yönelik haberler, veya çalkantılı dönemlerde güvenli liman arayanların tercihi olduğu görüşleri var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkez Bankası: Anlaşma Türk Lirası ve Katar Riyali cinsinden imzalandı
Merkez Bankası: Anlaşma Türk Lirası ve Katar Riyali cinsinden...
ABD ile ilişkiler iyice ısınmaya başladı: Türkiye resmen şikâyet etti!
ABD ile ilişkiler iyice ısınmaya başladı: Türkiye resmen...