Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi
07 Mart 2018 - 18:55

Ons altın haftanın üçüncü işlem gününde 1329$ - 1340$ aralığında bir fiyat hareketi izlediği görülüyor.  Kuzey Kore ve Güney Kore cephesinden dün gelen açıklamaların yanı sıra gümrük vergisine dair gelişmelerin devam ediyor olması doların zayıf süreci üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Son olarak ABD başkanı D.Trump’ın Ekonomi Başdanışmanı Gary Chon’ın gümrük tarifleri gündeminden ötürü istifasını sunuyor olması doların kayıplarının derinleşmesine neden oldu. Bugünkü veri takviminde ADP özel sektör istihdam değişimi verisi yer aldı. Veri beklentilerin üzerinde bir artış ile 235K düzeyinde gerçekleşti. Bir önceki aya ait veri ise 234K seviyesinden 244K seviyesine revize edildi. Veri sonrasında altında sınırlı da olsa aşağı yönlü bir hareket izlense dahi var olan gelişmelerin etkisi ile altın fiyatlarını geri topladı. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almıyor. Olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın 1334$ direnci altında şekilleniyor. Bu seviyenin üzerine çıkması 1342$ direncinin test edilmesini sağlayabilir fakat 1342$ direnci üzerinde güçlü seyirlerin oluşması adına biraz beklemek gerekebilir. Çünkü bugünkü seyrine bakıldığında bu fiyat seviyesine doğru oluşan hareketinde yorulmalar yaşanarak geri dönüşler izleniyor. Bu nedenle direnç seviyelerinde dikkatli olmakta fayda var. Aşağıda ise en yakın destek seviyesi 1327$ noktası olurken bu seviye kırılmadıkça düşüş eğilimi sınırlı kalabilir.

Altın

Dirençler: 1334 / 1342 / 1350

Destekler: 1327 / 1321 / 1312

Gümüş

Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10

Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fed beklentilerinde son durum
Fed beklentilerinde son durum
İthal 20 ilaç için ‘yerli’ plan
İthal 20 ilaç için ‘yerli’ plan