Reklam

EGO VE KORKU

EGO VE KORKU

EGO VE KORKU
29 Ocak 2018 - 22:29

 

 

EGO VE KORKU

Ego ve korku aynı doğaya sahiptir; her ikisi de yanıltıcıdır.

Fakat her ikisi de gerçek olmakla birlikte geçicidir. Ego özün, korku ise ölümün gölgesidir.

Gölgeyi gözle görebiliriz ama korkuyu sadece hissedebiliriz.

Birinin yüzünde korku ifadesi görebiliriz ama bu korku ifadesi zihindeki korkunun yansımasıdır. Korku karanlıktır, ışık ise karanlığın yokluğudur.

Korku negatiftir ve cesareti inkar eder. Karanlık ve gölge korku ile biraraya gelince dehşet verici olabilir. Korku yanıltıcıdır ve gerçek değildir. Korku his olarak gerçektir ama nedeni yanılgıdır.

Eğer kendinizi beden olduğunuza inandırırsanız daima korkarsınız.

Oysa ki siz ışığı içinizde barındıran ebedi, ölümsüz ruhi varlıksınız.

Kabus gördüğünüzde yaşadığınız korku bünyenizi alt üst edebilir; oysa ki olayın kendisi gerçek değildir ama yaşanan korku gerçektir. Kabusun kaynağı zihindir.

Hem kabus hem de korku zihinden kaynaklanır.

Kabus gördükten sonra uyandığınızda etkileri devam eder.

Gerçekliği olmayan kabusun etkileri bir süre devam eder. Karanlıkta yaşanan korkunun da etkisi bir süre devam eder ama ışık ortaya çıkınca karanlık kaybolur.

Korku bağımsız olarak gerçek değildir.

Siz gerçek özünüzle temasa geçtiğinizde, içinizdeki gerçeğe odaklandığınızda korku kaybolur çünkü bilincin ışığı ortaya çıkar. İçinize bakın, ebedi özünüzü görün ve korkulardan kurtulun.

Korku, içinizdeki özün farkında olmadığınızda ortaya çıkar. Siz, ölümsüz olan doğanızın bilincinde olduğunuz sürece korkular tamamen kaybolur.

Korkuların kökü, ölüm korkusudur yani yok olma korkusudur. Bu ölüm korkusu, binlerce korku üretir ve zamanla korkular her tarafınızı sarabilir.

Huzursuzluk ve kaygılar ortaya çıkar. Yok olma korkusunun gerçekliği şudur: Sahip olduğumuz geçici benlik yani geçici kişilik bir gün yok olacaktır.

Buna beden de diyebilirsiniz.

Bu bedeni sadece ev olarak kullanıyoruz ve aslında bu beden ve zihin yapısı esas biz değiliz. Sadece bu bedene ve maddi dünyaya misafiriz.

Bu geçici misafirliğin farkındalığı korkulardan kurtulmak için bir adımdır.

İçteki gerçek seni görmeye başladığınızda yok olma korkusu da ölüm korkusu da ve tüm korkular da yok olacak. Korkulardan kurtuluşun tek yolu budur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DYP NİN DESTEĞİ YİNE EKREM İMAMOĞLU ' NA
DYP NİN DESTEĞİ YİNE EKREM İMAMOĞLU ' NA
 İşsizlik oranı %14,1 seviyesinde gerçekleşti
İşsizlik oranı %14,1 seviyesinde gerçekleşti