Tuzla İstihdam Fuarı başlıyor

Tuzla İstihdam Fuarı başlıyor

Tuzla İstihdam Fuarı başlıyor

Tuzla İstihdam Fuarı başlıyor
25 Eylül 2017 - 20:36

 

 

Eleman arayan şirketler ve iş arayanlar Tuzla’da bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘İstihdam Fuarı’nda buluşacak. 27-29 Eylül tarihleri arasında Tuzla Marina’da gerçekleştirilecek fuarda, firmalar iş başvurularını da kabul edecek.

Tuzla Belediyesi, İŞKUR Tuzla Şube Müdürlüğü, İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi ve Tuzla Marina işbirliğiyle düzenlenen Tuzla 2. İstihdam Fuarı, 27-28-29 Eylül tarihlerinde Tuzla Marina’da gerçekleştirilecek.

Hizmet ve sanayi sektörünün öncü kuruluşlarının katılımıyla düzenlenecek fuarda, iş dünyasınınduayenleri yüzlerce işsize iş, çalışanlara da kariyer fırsatı sunacak. Tuzla 2. İstihdam Fuarı’nda ülke, bölge ve dünya ekonomisinde söz sahibi olan firmalar stant açacak. 100’e yakın stantta hizmet ve sanayi sektöründe her meslek grubundan 2 bin kişiye iş ve kariyer fırsatı sunacak fuar, 10.00-18.00 saatleri arasında açık kalacak.

‘Milli İstihdam Seferberliğine destek veriyoruz’

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli İstihdam Seferberliği’ne ilçe ölçeğinde destek vermeyi sürdürdüklerini söyledi. Tuzla Marina’daki istihdam modelinin de Türkiye’de bir ilk olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “2. Fuarımızı Tuzla Marina’da düzenlemek de çok anlamlı oldu. Tuzla Marina ihalesinde çalışanların Tuzla’da ikamet etme şartını koymuştuk. Yaklaşık 3 bin Tuzlalı, Tuzla Marina’da istihdam ediliyor. Tuzla Marina’da çalışmak isteyen Tuzlalılar’a ücretsiz mesleki eğitimler de düzenledik” dedi. 

‘Tuzla’da Herkese İş İmkanı Var’

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’nın eğitim, hizmet, inşaat, organize sanayi bölgeleri ve yüzü aşkın iş koluna sahip sanayi sektörüyle ekonomik büyüme sağladığını söyledi. Başkan Yazıcı, “İstanbul sanayisinin ve ülke ekonomisinin üretim merkezlerinden biri

olan ilçemiz, katma değeri, istihdam imkanı ve planlı büyümesi ile çarkların hızlı dönmesine ciddi katkı sağlamaktadır. İşverenlerin ihtiyaç duyduğu personel ve ara eleman ihtiyacının tespiti, eğitimi ve aday havuzu oluşturarak işverene yönlendirilmesi, iş sahibi yapılabilmesiyle sosyo-ekonomik yapının iyileştirilmesi ve sürdürülmesine özen gösteriyoruz.

Personel bulamadığı için işletmesinde verimi düşen işveren ile işsizliğin riskleri ile yaşamını sürdüren işçiyi bir araya getirerek, gerekirse mesleki eğitimlerle kalifiye personel açığını gidererek çözümde yer alıyoruz.

Tuzla’da herkese iş imkanı var ve bu imkandan yararlanmak isteyenleri Tuzla 2. İstihdam Fuarı’na bekliyoruz” dedi.

Tuzla 2. İstihdam Fuarı’nın açılış töreni 27 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da Tuzla Marina’da gerçekleştirilecek.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Metin aktay
    1 yıl önce
    Sadece tuzla vatandaslar mi diger ilcelerden basvuru kabul ediliyor mu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADIKÖY’DE 29 EKİM MEŞALESİ YAKILDI
KADIKÖY’DE 29 EKİM MEŞALESİ YAKILDI
“TÜRK LİRASININ DIŞ TİCARETTE KULLANILABİLMESİ ANCAK GÜÇLÜ BİR DAYANIŞMA İLE MÜMKÜN”
“TÜRK LİRASININ DIŞ TİCARETTE KULLANILABİLMESİ ANCAK GÜÇLÜ...