Bir “FÖTÖ Kumpası” daha Çöktü!

Bir “FÖTÖ Kumpası” daha Çöktü!

Bir “FÖTÖ Kumpası” daha Çöktü!rnrnDergimiz yazarlarından Cenk Ali Nevruz, hakkında ortaya atılan FETÖ bağlantısı iddialarının yalan olduğunu bu kez mahkemede kanıtladı…

Bir “FÖTÖ Kumpası” daha Çöktü!

Bir “FÖTÖ Kumpası” daha Çöktü!rnrnDergimiz yazarlarından Cenk Ali Nevruz, hakkında ortaya atılan FETÖ bağlantısı iddialarının yalan olduğunu bu kez mahkemede kanıtladı…

Bir “FÖTÖ Kumpası” daha Çöktü!
22 Haziran 2018 - 18:44

 

Bir “FÖTÖ Kumpası” daha Çöktü!

Dergimiz yazarlarından Cenk Ali Nevruz, hakkında ortaya atılan FETÖ bağlantısı iddialarının yalan olduğunu bu kez mahkemede kanıtladı…

 

Dergimiz yazarlarından Cenk Ali Nevruz, bir kamu kurumunda çalışıyordu ancak Temmuz 2016’da, darbe girişiminden sadece 14 gün sonra FETÖ ile ilişkisi olduğu iddiası ile çalıştığı kamu kurumundan iş akdi feshedilmişti.

Böylece Sivas’ın köklü ailelerinden birine mensup olan ve geleneklerini halen yaşatan bir topluluğa üye olmasına karşın yazarımız, pek çok insan gibi asıl bir suçlamanın mağduru oldu.

Dini ve siyasi düşünce farklılığından dolayı iş akdi feshedilen ve hakkında bir nevi “terör örgütü üyesi” olma yaftası giydirilmeye çalışılan ve bu süreçte  ciddi mağduriyetler yaşayan yazarımız, mevcut siyasi ortamın yarattığı gerginliğe rağmen hakkını savunmaktan geri durmadı. Buna karşılık çalıştığı ve yasaya aykırı bir şekilde takdir yetkisini kötüye kullanarak işten çıkardığı kurum mahkemede ciddi bir açıklama yapamadı. Mahkemeye bir tek sayfa bir delil, belge kanıt veya kurum için hazırlanan bir araştırma raporu sunamadı.

Sürekli alakasız mahkeme kararlarını emsal göstermeye çalışan kuruma en net yanıtı OHAL Komisyonu verdi. OHAL Komisyonu kararına karşın yarattığı mağduriyeti gidermeyen kurum, bilakis iş mahkemesinde alakasız savunma yöntemleri ile kendini haklı göstermeye çalıştı.  

Aradan geçen iki yıllık süreçte önce FETÖ komisyonundan geçen yazarımız, en sonunda iş mahkemesini de kazandı ve işe iade kararını almayı başardı. Bir başka deyişle adı üzerine kurulmaya çalışılan kumpası yıktı!

Görüşlerini sorduğumuz yazarımız; “2016 Yılında ancak iflah olmaz kin girdabına batmış ya da onmaz bir psikolojik illetin tutsağı olmuş kişilerce yapılabilecek türde ve kabulü asla caiz olmayacak derecede ağır, haksız ve mesnetsiz iddiaları karşısında bir savunma yapma hakkı tanınmadan kamu kurumundaki görevimden atılmıştım. Aslından suçlanan ben değil, inançlarımdı. Hamd olsun bu gün gerçekler ortaya çıktı. Rut Kitabında yazıldığı gibi “Kanatları altına sığındığım RABB Tanrı beni kurtardı.” Bu süreçte, kendisine inanmanın ne kadar zor olduğunu öğreten Tanrı, bir süre vurulup ezilmemi uygun görse de beni korudu ve kolladı. Bu zor zamanlarda kendi yolunda olgunlaşmamı sağladı ve sonunda hakkımı verdi.” yorumunu yaptı.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • CENGİZ DOĞAN
    1 yıl önce
    Güzel haber. Demek ki doğru geçte olsa ortaya çıkıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AMB Başkanı Lagarde'dan hükümetlere bir kez daha
AMB Başkanı Lagarde'dan hükümetlere bir kez daha "destek"...
Gelişenler güçlü dolara karşı son çare olarak
Gelişenler güçlü dolara karşı son çare olarak "sermaye...