http://www.google.com/analytics/
Bugun...
Reklam


SPOR FORMATINDA ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ

       SPOR FORMATINDA ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ

                       SPOR FORMATINDA ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ

 30  Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında bayram tatili boyunca Pamukkale'de Uluslararası Yoga Festivali düzenlendi. Altı gün boyu süren organizasyona 500 kişiden fazla katılımcı yurt içi ve yurt dışından katıldı. Oldukça zengin içeriği olan festivalde Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı tarafından 9 çakra çalışması, diğer antrenörler tarafından gevşeme teknikleri, zayıflama için yoga, nefes teknikleri, meditasyon gibi özel uygulamalı çalışmalar da yapıldı.

 Film gösterisi ve aradından film ile ilgili söyleşi yapıldı.

2. Dünya Yoga Koreografi Şampiyonası düzenlendi.  Şampiyona insanları yoga sporuna teşvik amaçlı yapıldı. Orijinal Yoga Sisteminin spor formatında nasıl yapıldığı tüm katılımcılarımıza esasen göstermiş olduk. Yoganın bir din değil, inanç değil, spor olduğu festivaldeki organizasyonlarla bir kez daha kanıtlandı. Orijinal Yoga Sisteminin sadece teorik bilimsel bilgi olmadığı , pratik uygulamalara yer veren bir spor disiplini olduğu da kanıtlandı. Şampiyonada ilk 3 dereceye giren sporculara madalyaları verildi. Ardından ertesi gün dereceye giren sporcularımız Pamukkale travertenlerinde yoga duruşları sergilediler. Festivalimizde yoga atesşi dans gösterilerimiz de vardı. Coşkuyla dans ederek şarkılar söyledik.

Orijinal Yoga Sistemi bir spor dalı olarak astımdan sindirim sistemine kadar bir çok rahatsızlıkları iyileştiriyor. Özellikle Orijinal Yoga Sisteminin açık alanda yapılması daha kalıcı ve kökten şifa verdiği için bu yoga festivalleri her ay düzenleniyor. Kışın 2 günlük İstanbul' a yakın yerler tercih ediliyor; yaz aylarında ise tatil beldeleri tercih ediliyor.

Yoga Festivalleri ve yoga koreografi yarışmaları, yogayı olimpiyatlara taşımak için oldukça önemli bir fırsat. Hem Yoga ile dopdolu günler geçiriliyor hem de Orijinal Yoga Sistemi bir spor formatında tüm Dünya'ya yayılıyor.

  Bir sonraki ay; Kastamanu Yoga Festivali'nde görüşmek dileğiyle...
Editör: Neval KütükYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI