http://www.google.com/analytics/
Bugun...
Reklam


İSTANBUL MAGIC FESTİVAL

İSTANBUL MAGIC FESTİVAL

İSTANBUL MAGIC FESTİVAL

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “İSTANBUL MAGIC FESTİVAL” ev sahipliğini KATS Sahne üstleniyor.

Türk Sanat Müziği sanatçısı Kamuran Akkor ve oyuncu Onur Şenay’ın 2015 yılında açtıkları ve bir çok tiyatro oyunu, parti, konser ve etkinliğe ev sahipliği yapan sahne 9-10 Eylül tarihlerinde sihirlerle ışıldayacak.

İki gün boyunca sihir yarışmaları, panel, ders, parti ve sihir malzemeleri satışlarının gerçekleştirileceği İstanbul Magic Festival, uluslararası sihirbazların gösterileriyle de renklenecek. Özellikle sevgili arkadaşım Lee’yi sahnede izlemeyi heyecanla bekliyorum.

Viktor Voitko, Miguel Angel Gea, Lisa Menna, Wladimir, Lee Alex, Dani Belev, Sabu, Piksi & Zeka, Kubilay “QB” Tunçer ve Lady İlkay’ın etkileyici şovlarını kaçırmamak için  bilet.x.com adresinden biletlerinizi temin edebilirsiniz.

CONTEMPORARY ISTANBUL

Her yıl çağdaş sanatçılar, sanat eleştirmenleri ve galeriler tarafından merak ve heyecanla beklenen uluslarası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul (CI),14 Eylül’de kapılarını açıyor. 11 yıldır İstanbul’u lâyık olduğu şekilde dünya çapında çağdaş sanat merkezlerinden biri haline getiren fuar, Akbank’ın desteğiyle kurum ve kurululuşların yanı sıra, koleksiyoner ve sanatseverleri de bir araya getiriyor.

Çağdaş sanat, gelişmiş ülkelerin kültür ekonomilerinin en önemli alanlarından birini oluşturuyor. Sanat eğitiminin kalitesinin yükselmesi, disiplinler arası işlerin yaratılması, eleştiri kurumunun etkin olması, çağdaş sanat alanının ticaret mekanizmasının ana damarı olan atölye ve galerilerin potansiyellerinin artması; bu tür büyük çaplı sanat fuarlarının başarıyla ve sürdürebilir olarak gerçekleştirilmesine bağlı. Doğal olarak bu başarıda sponsor kurumların payı yadsınamaz. CI’da da Akbank ve Ferko ortak sponsorluğunun önemi oldukça büyük.

Her yıl kasım ayında olmasının aksine Contemporary Istanbul bu yıl, 14 -17 Eylül tarihlerinde 15. İstanbul Bienali ve bir çok kurum ve galeri sergileriyle eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. 70 galerinin katıldığı sergiye 600’e yakın sanatçı eserleriyle can katıyor. Özellikle dünya çapında işlere imza atan yerli sanatçılarımızın yer aldığı galeri standlarının yabancı ziyaretçilerin akınına uğracağına eminim.

15. İstanbul Bienali kapsamında, Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul Modern, Pera Müzesi, Borusan, Elgiz Müzesi, Akbank Sanat ve Arter gibi önde gelen sanat kurumlarının galerilerinin etkinlikleri de aynı hafta içinde gerçekleşiyor.

Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek Contemporary Istanbul’u ziyaret etmek için şimdiden ajandanızı planlamanızı tavsiye ederim.

KADIKÖY’DE PLAK GÜNLERİ

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kadıköy Plak Günleri, 9- 10 Eylül tarihlerinde tüm plak severlerin ziyaretine açık. Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesi’nde gerçekleşecek olan plak günlerinde plaklar, söyleşiler, konserler olacak.

Etkinlik kapsamında Murat Meriç “Plaklarla Memleket Tarihi” başlıklı söyleşi ile 9 Eylül Cumartesi günü müzikseverlerle buluşacak. Cumartesi akşamı da Gaye Su Akyol bir konser verecek.

Radyo Eksen’in desteklediği 2. Plak Günleri’nde iki gün boyunca Mete Avunduk, Hakan Tamer ve Ertan Kurt DJ performansları ile farklı tınıları dinleyicilerle buluşturacak.

10 Eylül Pazar günü ise Mustafa Özkent, Zafer Dilek “Usta İşi Plaklar”, Mehmet Tez, Evrim  Hikmet Öğüt, Yeliz “Nerelerdeydin Analog!” söyleşileri olacak. Pazar Akşamı saat 20.00’deki Bülent Ortaçgil konseriyle Kadıköy 2. Plak Günleri son bulacak.
Editör: Gökay GENÇYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI