http://www.google.com/analytics/
Bugun...
Reklam


İstanbul’da taksi ve taksi-dolmuş ücretlerine zam yapıldı

İstanbul’da taksi ve taksi-dolmuş ücretlerine zam yapıldı

İstanbul’da taksi ve taksi-dolmuş ücretlerine zam yapıldı

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin yapmış olduğu yeni düzenleme ile İstanbul’da taksi ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı. Zamla birlikte İstanbul'da taksimetre açılış 4 lira oldu. Kilometre ücreti de 2.5 liraya yükseltildi. Yeni gelen uygulamayla kısa mesafe ücreti de 8 lira 75 kuruştan 10 liraya yükseldi

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile İstanbul’da Taksi ve taksi-dolmuş ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı
  
Daha önce taksilere iki yıl üzerine yüzde beş oranında zam yapıldığını belirten İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur şunları söyledi: 

Taksimetre ücretlerine iki yıl üzerine zam adı altında yüzde beş oranında düzenleme yapılması artan giderlerimizin yanında bizleri çok zorlayan bir durum olmuştu. Yaptığımız başvurular ve görüşmeler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyemiz taksicilerin çalışma şartlarını görmezden gelmemiş ve her yıl yaşanan zam polemiğini sonlandırmıştır. Bizler için her yıl zam yapılacak olmasının karara bağlanması son derece önemlidir. Belirlenen oran da esnafımıza nefes aldıracaktır. İBB yetkililerimize kendim ve esnafım adına müteşekkirim.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile artık taksimetre ücretlerine her yıl eylül ayında düzenli olarak TEFE-TÜFE, asgari ücret ve yakıta gelen zam oranlarının ortalaması alınarak zam yapılacak. 

İTEO Başkanı Uğur zam oranı ile ilgili müşterilerin taksicilerin çalışma şartlarını da düşünerek anlayış göstermelerini beklediklerini belirtti.

KARARLAR

Açılış 4 TL
Km 2,5 TL
Kısa mesafe 10 TL


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI