http://www.google.com/analytics/
Bugun...
Reklam


Bitcoin için gergin saatler

Bitcoin için gergin saatler

 
Çin ve Güney Kore'nin ardından Almanya'dan gelen Bitcoin işlemlerine yönelik açıklamalar sonrası kaygılanan yatırımcılar hızla satışa yöneldi
 

Bitcoin fiyatı bugün bir saatte yüzde 10’dan fazla düştü ve 11.400 dolar ile 5 Aralık’tan bu yana gördüğü en düşük seviyesine geriledi.

Çin’in kripto para ticaretine yönelik sınırlamaları artırmayı tartışması ve Güney Kore’de kripto para borsalarının yasaklanmasının gündeme gelmesi fiyatlar üzerinde baskıya neden oluyor.

Geçtiğimiz Perşembe yayınlanan haberde; Çinli otoriteler, küresel Bitcoin arzının önemli bir kısmını oluşturan faaliyetlerin kapatılması talimatı verdiği belirtilmişti.

Söz konusu adımla birlikte Çin, kripto para Borsalarının kepenk indirmesiyle sonuçlanan resmi kısıtlamaları genişletmiş oldu.

Konu hakkında bilgi sahibi kaynaklara göre hükümetin internet finansına ilişkin riskleri denetleyen çalışma kolu, geçtiğimiz hafta yerel otoritelere kripto para üreten ya da “madencilik” yapan faaliyetlerin sonlandırılması konusunda rehberlik etmesini istediği haberlerde yer almıştı.

Çin haberinin çıktığı gün Güney Kore Adalet Bakanlığı’nın, SBS TV’nin internet sitesinde yer alan habere göre, diğer bakanlıklar ile Borsalarda kripto para işlemlerini yasaklayacak bir kanun üzerinde tartışacağı açıklandı.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen hükümet yetkililerine dayandırılan habere göre, Adalet Bakanlığı, sanal para Borsalarının kapatılmasına ilişkin kendi yasa tasarısını hazırlamasının ardından kısa süre içerisinde diğer bakanlıklarla tartışacak denilmişti.

Son haberlerde ise Almanya Merkez Bankası’nın kripto paralar için global ölçekte düzenlemelere ihtiyaç olduğunu açıklaması yatırımcıları kaygılandırdı.

Bu açıklamaların ardından gün içinde en yüksek 14.356’yı gören Bitcoin fiyatı saat 11:50’de 12.089 dolar seviyesinde yer aldı.

Sanal para Bitcoin’un piyasa değeri Salı günü itibariyle 200 milyar doların altına geriledi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI