http://www.google.com/analytics/
Bugun...
Reklam


9. ALAÇATI OT FESTİVALİ

9. ALAÇATI OT FESTİVALİ

9. ALAÇATI OT FESTİVALİ

Alaçatı Ot Festivali’ne İki yıldır katılıyorum.  Bu yıl, 5 Nisan Perşembe günü başlayan festivale ilgi geçen yıllara göre daha da artmış. Turizm acentaları, festival zamanı yüzlerce otobüsle Türkiye’nin her yanından milyonlarca insanı Alaçatı’ya taşıyor.

Tabii burada ki yaşayanları ve özel araçlarıyla gelenleri de hesaba katarsak festival zamanı Alaçatı’da nüfus patlaması yaşanıyor. Festival boyunca % 100 doluluk oranıyla Çeşme, Alaçatı ve çevredeki tüm otellerin memnuniyeti tartışılmaz.

Festivalde, adından anlaşılacağı gibi şevket-i bostandan radikaya, kuşkonmazdan enginara kadar birçok ot çeşidi bulunuyor. Festival sırasında yapılan ot toplama yarışmasında birinciliği kazanan Nuran Erden 99 çeşit kullanılabilir ot toplamış.

Festival, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve eşinin de katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı. Sergi tezgahlarına çeşitli otların satıldığı pazarda dolaşmanın yanı sıra bir dizi etkinlik de festival ziyaretçilerinin beğenisine açıktı; konserler, dans gösterileri, yemek tarifleri, ot tanıtımları, sergiler, yarışmalar... Alaçatı’nın huzurlu atmosferine yakışan gayet başarılı bir festival daha geçti.

Gelecek yıl festivale gelmeyi planlıyorsanız benden tavsiye; Ne yapıp edin Perşembe gününden gelin. Cumartesi ve Pazar günü aşırı yoğunluktan yürünemeyecek halde olduğundan arada kalmış güzellikleri, tarihi dokuyu, renkleri ve bazı şeyleri kaçırabiliyorsunuz.

Yine bir Alaçatı Ot Festivali’ni daha keyifle noktaladık. Seneye yapılacak festivale daha büyük motivasyon ve heyecanla geleceğimiz kesin.

 Editör: Gökay GençYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI